Reklama

Kultura

Rzeszowianin wśród najlepszych twórców spotów na świecie

Aneta Gieroń
Dodano: 12.04.2013
3254_szymon_lenkowski
Share
Udostępnij
Trailer telewizyjny filmu „Pokłosie” w reżyserii Władysława Pasikowskiego otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Golden Trailer Award w kategorii Najlepszy nieanglojęzyczny spot telewizyjny 2012. Twórcami spotu są Szymon Lenkowski, Piotr Bujnowicz i Piotr Szamburski z Trailer and More.
 
32-letni Szymon Lenkowski jest operatorem filmowym, reżyserem światła, twórcą reklam i trailerów, absolwentem łódzkiej „Filmówki”. Jest też laureatem Srebrnej kijanki za zdjęcia na festiwalu Camerimage, a jego debiutancki film „Siena” pokazywany był na Festiwalu w Cannes. On też wyreżyserował trailer do „Pokłosia”, producentem był Piotr Bujnowicz, a zmontował go Piotr Szamburski. Jurand Węgrzyn zajął się animacją. Panowie wspólnie  tworzą  Trailer and More, pierwszą w Polsce firmę, która od 2009 r. specjalizuje się w promocji filmów fabularnych i zyskała sobie już uznanie  w Polsce i zagranicą. Trzy lata temu za zwiastun do filmu „Generał Nil” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego zdobyli pierwszą polską nominację do Golden Trailer Award w kategorii Best Foreign Drama Trailer. Dwa lata temu stworzony przez Szymona Lenkowskiego i Piotra Bujnowicza zwiastun filmu „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego otrzymał nagrodę w kategorii Best Foreign Romance Trailer, pokonując trailery takich filmów jak: „Goethe!", „Tequila", „Empire of Silver". 
 
Szymon Lenkowski w wypowiedzi dla portalufilmowego.pl stwierdził: spot telewizyjny do „Pokłosia”, filmu o ogromnej sile emocjonalnej, operuje tajemnicą i niedopowiedzeniem. Staraliśmy się zrealizować go bez kompromisów, na najwyższym dostępnym nam nad Wisłą poziomie, tak, żeby nie wypaść blado w zderzeniu z zagranicznymi spotami, z którymi przecież przychodzi nam konkurować. Piotr Bujnowicz pilnował, byśmy wycisnęli z „Pokłosia” esencję, nie idąc zbytnio w rodzajowość i zaprezentowali ten film jako prawdziwy thriller. Nominacja do nagrody to zasługa całej ekipy. 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy