Jeszcze w tym roku w kinach pojawi się kolejny film Wojciecha Smarzowskiego, cenionego reżysera, który urodził się w Korczynie k. Krosna, a młodość spędził w Jedliczu. Po sukcesie obsypanego nagrodami „Wołynia”, reżyser znów sięga po kontrowersyjny temat. Film o roboczym tytule „3” będzie poruszał m.in. temat pedofilii w polskim Kościele. Zobaczymy w nim ulubionych aktorów Smarzowskiego i po raz pierwszy Janusza Gajosa.
Dokładna data premiery filmu jeszcze nie jest znana, ale sam obraz już wzbudza duże emocje, ze względu na temat, jaki porusza. Film o roboczym tytule "3" jest reklamowany jako "współczesny dramat obyczajowy o kryminalnym zabarwieniu". Ma to być mocny i szokujący obraz, który dotknie niewygodnych dla Kościoła spraw, w tym problemu pedofilii. Głównymi bohaterami będą trzej duchowni. W głównych rolach pojawią się ulubieni aktorzy Smarzowskiego, z którymi współpracował wielokrotnie, m.in. Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik, Iza Kuna, Iwona Bielska, Jacek Braciak. Po raz pierwszy w filmie Smarzowskiego zagra Janusz Gajos. Zdjęcia do filmu zakończyły się w 2017 roku.
Wojciech Smarzowski urodził się w Korczynie w 1963 roku. – Byłem dwa tam razy. Raz jak się urodziłem i niewiele z tamtego okresu pamiętam, a drugi raz po wypis aktu urodzenia. A może to mój brat odebrał? Tego też nie pamiętam – przyznał reżyser w rozmowie z magazynem „VIP Biznes i Styl”, dodając że czuje się szczególnie związany z Jedliczem. Bliskie relacje reżysera z rodzinnymi stronami znane są także jego współpracownikom. Jedna z osób z firmy producenckiej mówi o „wzajemnym sentymencie Wojtka i Podkarpacia”, inna przyznaje, że Smarzowski bardzo często wspomina rodzinne strony.
Samrzowski ukończył w Jedliczu szkołę podstawową i liceum, korzystając z dwóch atrakcji: kina „Nafta” i klubu sportowego „Nafta”. W kinie oglądał wszystko to, co się dało. W klubie zaś był piłkarzem na lewej obronie lub na środku albo lewej pomocy. Po liceum wyjechał na studia, a potem do pracy za granicę. Pierwszym filmem, który przyniósł mi rozgłos, było znakomite „Wesele” z 2004 r. Potem posypały się kolejne filmy: „Dom zły” (2009), „Róża” (2011), „Drogówka” (2013), „Pod mocnym Aniołem” (2014) i „Wołyń” (2016).