Reklama

Kultura

“Na pokuszenie” – nowa twarz Teatru im. Siemaszkowej

Anna Olech
Dodano: 16.06.2014
13204_Na-pokuszenie-maly
Share
Udostępnij
Premierą „Na pokuszenie” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w piątek 20 czerwca zainauguruje swoją działalność Kawiarnia Artystyczna. W teatralnym foyer widzowie zasiądą przy stolikach i wsłuchają się w śpiewaną opowieść dwóch kobiet. Będzie o miłości, o namiętności i o lęku. 
 
Kawiarnia Artystyczna to nowa propozycja teatru, który chce szerzej otworzyć dla publiczności swoje drzwi i zaprosić ją do bliższych kontaktów. W „Na pokuszeniu”, inaugurującym jej działalność, spotykają się dwie kobiety: Dojrzała i Niewinna, żeby wyśpiewać tajemnice swojego serca. Każda znalazła się w punkcie zwrotnym swojego życia i pragnie zmiany. Więc wyruszyły w podróż. Dojrzała chce znaleźć równowagę po przejściach. Poskładać rozbity świat, uchwycić sens i właściwą miarę uczuć. Niewinna wprost przeciwnie – po raz pierwszy otwiera się na miłość.
Marzy o namiętności, burzy uczuć, chce zagrać va banque z życiem. A miłość –  wszystko jedno: czy budzi lęk, czy namiętność, przychodzi z aniołem w duszy czy z diabłem pod skórą, czy jej postać to  seks gorący jak samum, czy raczej ciepła wdówka na zimę –  nie opuszcza ich myśli. Pragną  –  i być zawsze z nim, i kochać jeszcze raz. Szepcą sobie sekrety i bawią się flirtami. Ich spotkanie jest czymś na kształt psychodramy. Ujawniają stłumione tęsknoty i bóle. Odkrywają przed sobą marzenia. To je oczyszcza i zbliża do siebie. A potem rozpala zmysły i ogrzewa do życia. Choć dzieli je czas i różni bagaż doświadczeń, to jednak stają się bliskie. Bo miłość z biegiem życia  nie traci na smaku ani na wartości, tak jak nie tracą na urodzie piosenki, które składają się na ten spektakl.
 
Premiera: 20 czerwca, godz. 20.00, Kawiarnia Artystyczna – foyer
Scenariusz i reżyseria: Jan Nowara
Scenografia i multimedia: Marek Mikulski
Kierownictwo muzyczne, aranżacje, przygotowanie wokalne: Jarosław Babula
Choreografia: Tomasz Dajewski
Obsada: Dagny Cipora, Mariola Łabno-Flaumenhaft
Daty pozostałych spektakli: 21 i 22 czerwca, godz. 20.30; 27, 28 i 29 czerwca, godz. 21.00.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy