Reklama

Kultura

Multimedialna premiera w Teatrze im. Siemaszkowej

Anna Olech
Dodano: 30.01.2014
10585_1
Share
Udostępnij
Piątkowa premiera na Dużej Scenie Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie to równocześnie polska prapremiera sztuki pt. „Kosmonauty wiadomość ostatnia do kobiety, którą kochał w byłym Związku Radzieckim”. 
 
 „Kosmonauty wiadomość ostatnia do kobiety, którą kochał w byłym Związku Radzieckim” to polska prapremiera sztuki napisanej w 1999 r. przez szkockiego autora Davida Greiga. Spektakl jest multimedialnym „show” przedstawiającym metaforycznie ujętą historię zainspirowaną losem radzieckiego kosmonauty Siergieja Krikalowa, który utknął na kilka miesięcy na stacji kosmicznej Mir w czasie upadku supermocarstwa ZSRR.
 
„Kosmonauty wiadomość ostatnia…” to czterdzieści dwie sceny poetyckiego, niekiedy groteskowego, niekiedy zabawnego i wzruszającego dramatu w kosmicznej przestrzeni na scenie teatru dwóch kosmonautów, którzy stracili kontakt z Ziemią.
 
W wyjątkowy zbieg okoliczności splatają się losy kilku osób – przeżywającego kryzys wieku średniego szkockiego urzędnika administracji państwowej, norweskiego negocjatora na rzecz światowego pokoju, rosyjskiej tancerki erotycznej, francuskiego badacza UFO, logopedy z Edynburga poszukującej zaginionego męża. Sztuka jest opowieścią o braku komunikacji w świecie, w którym wszystko wydaje się misternie połączone.
 
Reżyseria Steve Livermore
Scenografia Zofia Mazurczak
Opracowanie muzyczne Steve Livermore, Adam Słowik
Ruch sceniczny Dariusz Brojek
Videoprojekcje Wacław Marat
Obsada: Małgorzata Machowska, Małgorzata Pruchnik, Robert Chodur, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Adam Mężyk, Piotr Napieraj.
 
W piątkowy wieczór w foyer teatru odbędzie się wernisaż wystawy grafik Jacka Tybura pt. „Szepty i krzyki”. Artysta, który obecny będzie na wernisażu, jest laureatem I nagrody na II Multimedia Szajna Festiwal w Rzeszowie. Studiował grafikę w krakowskiej ASP. Po studiach rozpoczął pracę jako ilustrator książek. Równocześnie tworzył grafikę warsztatową i eksperymentował w technikach malarskich. Od 2002 roku w swojej twórczości wykorzystuje media cyfrowe. Prezentował prace na wiodących wystawach grafiki w kraju i za granicą.
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy