Reklama

Kultura

Raduj się Rzeszowie! w rytm żydowskiej muzyki

Aneta Gieroń
Dodano: 09.12.2013
9489_plakat-radujsie-rzeszowie
Share
Udostępnij
W piątek, 13 grudnia o godz. 18 w Teatrze Maska w Rzeszowie niezwykły  koncert muzyki żydowskiej  „Hava nagila Raysha”! czyli „Raduj się Rzeszowie”! Na spektakl zaprasza Stowarzyszenie SztukPuk Sztuka. Wstęp wolny.
 
„Raduj się Rzeszowie" przeniesie widzów w czasy, kiedy na ulicach Rzeszowa na każdym kroku można było usłyszeć język oraz muzykę żydowską. Tworzący ją ludzie kochali swoją rodzinę, dom, miasto. Modlili się o zdrowie i dobre życie. Jak Oni kiedyś, tak dziś SztukPukSztuka wyśpiewa naszą historię. W koncercie zostaną wykorzystane między innymi utwory kompozytora żydowskiego Nachuma Sternheima, który urodził się i mieszkał w Rzeszowie.
 
W spektaklu wystąpią aktorzy rzeszowskich scen teatralnych oraz znakomity Rzeszów Klezmer Band. Koncert Stowarzyszenie SztukPuk Sztuka w koprodukcji z Teatrem Maska dofinansowano z pieniędzy Gminy Miasto Rzeszów. 
 
Koncert muzyki żydowskiej będzie już kolejnym w ostatnich miesiącach kulturalnym powrotem do żydowskich korzeni Rzeszowa. Po bardzo udanej premierze „Dybuka” w Teatrze „Przedmieście” teraz pora na „Hava nagila Raysha”!
 
 
 
 
Raduj się Rzeszowie!
scenariusz i reżyseria: Monika Adamiec
opracowanie muzyczne: Kamil Siciak
opieka wokalna: Magdalena Skubisz
choreografia: Mirosław Szpyrka
scenografia: Anna Hawro
 
Obsada:
Jadwiga Domka
Małgorzata Pruchnik
Natalia Zduń
Michał Chołka
Mirosław Szpyrka
 
Muzyka
Rzeszów Klezmer Band:
Kamil Siciak – perkusja
Anna Siciak – skrzypce
Dariusz Kot – akordeon
Wojciech Jajuga – kontrabas
Mateusz Chmiel – klarnet
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy