Reklama

Kultura

Recital Michała Chołki – „Tak jest…Brel” w Kinie za Rogiem

Aneta Gieroń
Dodano: 29.02.2024
Michał Chołka. Fot. Tadeusz Poźniak
Michał Chołka. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

W sobotę, 2 marca o godz. 19.00 w rzeszowskim Kinie za Rogiem Café premierowy recital “Tak jest…Brel” w wykonaniu Michała Chołki, aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i przy akompaniamencie Tomasza Jachyma.

„TAK JEST… Brel” to muzyczna opowieść o świecie widzianym oczami poety. Jest to świat „bez upiększania”. Brutalny a jednocześnie przepełniony niezidentyfikowaną tęsknotą. Świat pełen emocji, od strachu po miłość, od zachwytu po samotność.

Wojciech Młynarski tłumaczył, Michał Bajor śpiewa Brela

W Polsce wiele utworów Brela spopularyzował m.in. Michał Bajor, a autorem najbardziej znanych polskich tłumaczeń piosenek Brela jest Wojciech Młynarski.

Jacques Brel to niezwykle popularny belgijski bard, kompozytor, piosenkarz i aktor, poeta ekstremalnych wyczynów. Należy do tych, o których mówi się „wiecznie żywy”. Jego utwory śpiewane są na całym świecie. Najbardziej znany „Nie opuszczaj mnie”  wykonywało 400 artystów na całym świecie w ponad 30 językach; po polsku z doskonałym tekstem Wojciecha Młynarskiego wykonuje ją Michał Bajor. Słuchacze francuskiego radia wybrali ją na piosenkę XX w.

Kiedy ma się miłość, ma się w rękach cały świat!

Brel uwielbiał koncerty, panowanie nad emocjami słuchaczy, kiedy łamiącym się głosem opowiadał o staruszkach, którzy za wolno chodzą, za cicho mówią, za długo żyją. Brel nie dożył starości, ale poświęcał jej piosenki pełne empatii, szacunku i zrozumienia. Ale najważniejsza była dla niego miłość, mówił, że kiedy ma się miłość, ma się w rękach cały świat!

Michał Chołka śpiewa Brela

Zapowiada się więc piękny recital w sobotni wieczór w rzeszowskim kinie. Michał Chołka kończy w tym roku 40 lat, od wielu lat jest doskonale znanym aktorem występującym na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Obecnie można go oglądać w spektaklach: „Skrzypek na dachu”, „Don Kichot”, „Wesołe kumoszki z Windsoru”, „Wenus w futrze”, czy „Wizyta starszej pani”. Wielokrotnie potwierdził też swój talent wokalny chociażby w „Kiedy byłem małym chłopcem” i „Nie całuj mnie pierwsza”.

Materiały prasowe

Michał Chołka, który jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie i jak  sam przyznaje, teatr jest pasją jego życia.

Bilety: przedsprzedaż 60 zł / w dniu koncertu 70 zł
Do nabycia na kupbilecik.pl: https://bkb.pl/121627-2a652

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy