Reklama

Kultura

Jakiego teatru potrzebuje Rzeszów? Debata w BIZNESiSTYL.pl “Na Żywo”

Aneta Gieroń
Dodano: 15.04.2013
3428_postacie
Share
Udostępnij
Remigiusz Caban, dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie; Aneta Adamska, założycielka Teatru „Przedmieście” oraz Monika Szela, dyrektor Teatru „Maska” będą gośćmi debaty, w ramach cyklu spotkań BIZNESiSTYYL.pl Na Żywo”, która 22 kwietnia o godzinie 18 odbędzie się w Hotelu Grand w Rzeszowie. Wstęp wolny.
 
To będzie czwarte już spotkanie zorganizowane w tym roku przez portal BIZESiSTYL.pl, a  które spróbuje dać odpowiedź, na ważne pytanie: Jakiego teatru potrzebuje Rzeszów? Do dyskusji zaprosiliśmy osoby, które w największym stopniu wpływają na życie teatralne Rzeszowa. Obok siebie usiądą: Remigiusz Caban, dyrektor Teatru im Wandy Siemaszkowej, reprezentant teatru instytucjonalnego, który w ostatnich miesiącach zasłyną z wielu kontrowersyjnych decyzji i pomysłów scenicznych. Dobrych, czy złych? Z ocenami zaczekajmy do debaty.  Aneta Adamska, założycielka Teatru „Przedmieście”, teatru awangardowego, prywatnego, ale szalenie w Rzeszowie popularnego i cenionego, nagradzanego w Polsce i na świecie. Aneta od ponad 10 lat bardzo konsekwentnie realizuje swoje artystyczne, ambitne pomysły, a jednocześnie potrafi zdobyć na nie pieniądze i zadbać o stałe grono, bardzo wiernych widzów swej sceny. Trzecim gościem będzie Monika Szela, od niedawna dyrektor Teatru Maska, a przez wiele lat aktorka tej sceny, która próbuje łączyć okien z wodą i na deskach zarezerwowanych dotychczas  tylko na spektakle dla dzieci, wprowadza repertuar dla dorosłych. 

Wiele wskazuje na to, że dyskusja będzie bardzo interesująca i wielowątkowa, spróbujemy uniknąć schematów i uproszczonych wniosków. Warto bowiem zadać wiele, czasem i trudnych pytań, by określić miejsce i rolę teatru na prowincji.
 
Po spotkaniu relację słowno-fotograficzną znajdziecie na portalu BIZNESISTYL.pl oraz na łamach Magazynu VIP Biznes&Styl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy