Reklama

Kultura

Angelika Kuźniak, autorka “Papuszy” i “Stryjeńskiej” w środę w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 14.10.2020
51857_papusza
Share
Udostępnij
Autorka znakomitych portretów niebanalnych kobiet – Zofii Stryjeńskiej, Ewy Demarczyk, czy Marleny Dietrich w środę w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Spotkanie „Biograf i jego bohater” z Angeliką Kuźniak o godz. 17 z zachowaniem reżimu sanitarnego, w maseczkach ochronnych i z zachowaniem dystansu społecznego, poprowadzi Grażyna Bochenek. Wstęp wolny.
 
W środę, 14 października szansa na spotkanie  w realu ze świetną reportażystką i autorką książek o wyjątkowych kobietach. Angelika Kuźniak jest autorką opowieści biograficzno-reporterskich: Marlene (2009), Papusza (2013), Stryjeńska. Diabli nadali (2015), Boznańska. Non finto (2019) oraz współautorką z Eweliną Karpacz-Oboładze Czarnego Anioła. O Ewie Demarczyk (2014).
 
Trzykrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press, kilkakrotnie nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Za wywiad z Hertą Müller otrzymała w 2010 roku Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej. „Za reportaże o powinności artysty, o obowiązku, jaki ma się wobec własnego talentu, wobec świata, wobec Tego, kto nam ten talent podarował” otrzymała nagrodę w kategorii Inspiracja Roku w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów Melchiory 2014. Książka „Stryjeńska. Diabli nadali” nominowana była do Nagrody Nike.
 
Od 2000 roku współpracuje z Gazetą Wyborczą, publikuje głównie w magazynie reporterów Duży Format. Jej teksty ukazywały się także poza granicami kraju, w Niemczech, Rumunii, na Węgrzech i Słowacji. Na podstawie jej reportaży Marcin Liber przygotował spektakl ID.
 
Wstęp na spotkanie jest wolny. Liczna miejsc ograniczona. Spotkanie odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego z maseczkami ochronnymi i z zachowaniem dystansu społecznego.
 
Obowiązuje rezerwacja miejsc:e-mail: wimbp@wimbp.rzeszow.pl lub tel. 17 86 69 402. Uczestnicy powinni przybyć na miejsce wydarzenia z odpowiednim wyprzedzeniem, aby podpisać oświadczenia o zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego w WiMBP w Rzeszowie.
 
Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy