Reklama

Kultura

Podkarpacie czyta! Magda Louis w czwartek w Księgarni Nova w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 23.09.2020
51712_louis
Share
Udostępnij
W czwartek, 24 września Księgarnia Nova rozpoczyna cykl internetowych spotkań literackich pod hasłem „Podkarpacie czyta” – rozmowy o książkach pisarzy i pisarek związanych z Rzeszowem i Podkarpaciem. Gościem pierwszego spotkania będzie Magdalena Louis, rzeszowianka, autorka popularnych powieści związanych ze stolicą Podkarpacia, ale nie tylko. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na stronie Księgarnie Nova na Facebooku. W czwartek o godz. 18 w Księgarni Nova przy ul. Kościuszki 4 w Rzeszowie będzie też można wziąć udział w spotkaniu na żywo, ale zaledwie 10 osób i uczestnicy muszą być w maskach na twarzy. 
 
Magdalena Louis, rzeszowianka, która w 2005 roku zachwyciła swoim opowiadaniem "Studnia" Jerzego Pilcha i wyróżniona została w ogólnopolskim konkursie Polityki "Pisz do Pilcha". W 2010 roku ukazała się jej debiutancka powieść – "Ślady hamowania", dwa lata później "Pola", zaś "Kilka przypadków szczęśliwych" w 2014 roku ugruntowało jej pozycję na rynku wydawniczym i zamknęło ponad 20 – letni okres życia spędzony na emigracji w Wielkiej Brytanii.

W 2016 roku ukazała się jej czwarta powieść, w całości napisana w Polsce, "Zaginione", wydana przez „Świat Książki”. W 2018 roku dała się poznać jako autorka zbiór reportaży „Chcę wierzyć w Waszą niewinność”. W lutym 2019 roku wydała swoją szóstą książkę – „Sonię”, w której rozlicza sprawców czynów pedofilskich, ale winą i karą obarcza też najbliższych ofiar. 

Rozmowę z autorką poprowadzi Marzena Kłeczek-Krawiec  z Propaganda Studio, wydawca i prowadząca program kulturalny Stacja Rzeszów Główny emitowany na antenie TVP Rzeszów. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo na stronie Księgarnie Nova na Facebooku.
 
Organizatorem projektu jest Księgarnie Nova. Cykl wydarzeń został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy