Reklama

Kultura

Nela Mała Reporterka już w sobotę w Rzeszowie

Natalia Chrapek
Dodano: 29.11.2019
48723_jez
Share
Udostępnij
Nela – prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, autorka dziecięcych książek podróżniczych oraz programów telewizyjnych,  odwiedzi w sobotę, 14 grudnia Galerię Rzeszów. Z okazji premiery swojej najnowszej książki „Nela w krainie orek” spotka się z czytelnikami o godz. 9 w Empiku. 
 
Nela podróżuje od piątego roku życia po różnych kontynentach, nagrywając i opisując swoje przygody. Razem z rodzicami stworzyła serię dziecięcych książek „Nela mała reporterka”, której jest bohaterką i narratorką jednocześnie. Pierwszy egzemplarz z jej relacjami ukazał się w 2014 roku, gdy Nela miała 8 lat. Od tego czasu dziewczynka występuje także w programie telewizyjnym, emitowanym przez TVP ABC oraz prowadzi audycję w Radiu dla Ciebie. Zdobyła już 4 nagrody „Bestseller Empiku” z rzędu. W 2015 roku – za książkę „Nela i tajemnice świata”; w 2016 roku – „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”; w 2017 roku – „Nela i skarby Karaibów”; i wreszcie w 2018 roku – „Nela na wyspie rajskich ptaków”. Była pierwszą tak młodą osobą, która uzyskała to wyróżnienie. 
 
Idolem podróżniczki jest Steve Irvin, znany też jako Crocodile Hunter – australijski przyrodnik, prezenter telewizyjny, a od 1991 również dyrektor Australia Zoo w Beerwah w stanie Queensland w Australii. Wzorując się na nim, chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją marzenia i wyobraźnia. Stąd zrodził się pomysł na kolejną książkę nastolatki – „Nela w krainie orek”, która jest barwną opowieścią o morskich stworach. Więcej szczegółów zdradzi o niej sama autorka, która przyjedzie do Galerii Rzeszów w sobotę, 14 grudnia, by o godz. 9 spotkać się ze swoimi czytelnikami w Empiku. 
 
– Będziemy rozmawiać o orkach oraz fantastycznych waleniach, które zachwycają niesamowitymi rodzinnymi zachowaniami. Przejedziemy przez Norwegię, Argentynę, aż do Antarktydy! – zachęcają organizatorzy i dodają: – Podczas spotkania będzie można również zgłaszać szkoły i przedszkola do udziału w akcji ochrony waleni na Wyspach Owczych #savethewhales. „Wielki List do Unii Europejskiej” ma w tym pomóc. Każdy podpis, rysunek, znak X będzie głosem w ochronie tych zwierząt, tym bardziej, że co roku na Wyspach Owczych ginie z rąk ludzi około 800 waleni… 
 
Szkoły i przedszkola można zgłaszać do akcji na stronie. 
 
 
Fot. Materiały prasowe.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy