Reklama

Kultura

11. Bieszczadzkie Lato z Książką w Lesku i Sanoku

Aneta Gieroń
Dodano: 13.06.2017
33249_Bralczyk_1
Share
Udostępnij
Wspaniałe towarzystwo, piękną pogodę i najlepszą lekturę – to wszystko będzie można znaleźć w sobotę i niedzielę, od 17 do 18 czerwca w Lesku i Sanoku, gdzie już po raz jedenasty odbędzie się Bieszczadzkie Lato z Książką organizowane przez Wydawnictwo BOSZ. W tym roku na spotkania z czytelnikami przyjadą: Jerzy Bralczyk, Lech Majewski, Katarzyna Lengren, Jacek Cygan, Michał Ogórek, Kinga Grabowska – Bednarz oraz Barbara Kosmowska.
 
Drugiej takiej imprezy w Polsce nie ma. Otwarte spotkanie miłośników słowa pisanego każdego roku staje się wydarzeniem na skalę nie tylko Podkarpacia. Pomysłodawcą lata z książką jest Bogdan Szymanik, założyciel i właściciel wydawnictwa BOSZ, które powstało w Olszanicy, a siedzibę ma w Lesku. Wydawnictwo osiągnęło na rynku ogromny sukces. Zostało nagrodzone m.in. godłem „Teraz Polska”, a współpracuje z najlepszymi polskimi pisarzami, naukowcami, ilustratorami, projektantami, fotografikami i publicystami. Coroczne czerwcowe wydarzenie to doskonała okazja dla czytelników do spotkania z dziennikarzami, naukowcami, wydawcami i twórcami. 
 
– Od lat promujemy czytelnictwo i kulturę literacką – mówi Bogdan Szymanik – Doczekaliśmy się całkiem licznego grona czytelników, którzy co roku biorą udział w  naszej imprezie. Spotkania w Lesku i Sanoku są doskonałą okazją do dyskusji, osobistego spotkania z pisarzami i poznania nowych trendów w polskiej literaturze. 
 
Ponadto dla najmłodszych gości przewidziane są zabawy literackie oraz warsztaty plastyczne. Obok spotkań i koncertów, nierozłączną częścią Bieszczadzkiego Lata z Książką są minitargi książki, na które zapraszani są wydawcy z całej Polski. 
 
Tegoroczną imprezę uświetni także recital Tomasza Stockingera w sobotni wieczór w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.
 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy