Reklama

Kultura

Paweł Kowal na spotkaniu w czwartek w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 12.03.2023
72432_kowal
Share
Udostępnij
W czwartek, 16 marca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Millenium Hall na poziomie 2 (wejście bezpośrednio z pasażu obok salonu The North Face), spotkanie autorskie z Pawłem Kowalem. Zapowiada się ważna dyskusja o książce Pawła Kowala i Agnieszki Lichnerowicz „Spokojnie już nie będzie. Koniec naszej belleépoque". Wstęp wolny.
 
Agresja Rosji na Ukrainę z 24 lutego 2022 roku zmieniła wszystko. Z jednej strony przyniosła krach imperialnych rojeń Moskwy, z drugiej – spowodowała solidarną reakcję państw zachodnich. Jednak filary stabilności, co pokazały ostatnie lata, zachwiały się już wcześniej.
 
Na jakie zmiany możemy się przygotować, czerpiąc z historii i obserwacji bieżących wydarzeń? Jakie są scenariusze dla Polski, naszej polityki wewnętrznej i międzynarodowej? Jaka przyszłość czeka Europę?
 
Na te ważne pytania odpowiedzi szuka Paweł Kowal, profesor Polskiej Akademii Nauk, praktyk i teoretyk polityki wschodniej, w rozmowie z Agnieszką Lichnerowicz, nagradzaną dziennikarką i reporterką relacjonującą najważniejsze wydarzenia na arenie międzynarodowej.

Polska po 1989 roku

– Od 1989 roku, początku pięknej epoki naszych czasów, Europa mogła cieszyć się spokojem i rosnącym dobrobytem. Takie możliwości nie otworzyły się przed Polakami być może nawet od XVI wieku – Polska i inne państwa dostrzegły to i z powodzeniem wykorzystały. Agresja Putina wymierzona w Ukrainę może położyć temu kres. Paweł Kowal i Agnieszka Lichnerowicz analizują obecną sytuację i zagrożenia w szerokiej perspektywie. I robią to w znakomitym stylu” – zauważa Daniel Fried, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce w latach 1997-2000.
 
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.
 
Agnieszka Lichnerowicz, dziennikarka Radia TOK FM, prowadząca m.in. program Światopodgląd. Jako reporterka relacjonowała wydarzenia m.in. z irackiego Kurdystanu, Rosji, Białorusi i Gruzji. Przede wszystkim jednak z Ukrainy.
 
Paweł Kowal, politolog, historyk, polityk i publicysta. Profesor Instytutu Studiów Politycznych PAN, poseł na Sejm RP V, VI i IX kadencji, w latach 2006–2007 – sekretarz stanu w MSZ, 2009–2014 poseł do Parlamentu Europejskiego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy