Reklama

Kultura

Tomasz Piątek w Rzeszowie. Z książką “Kaczyński i jego pajęczyna”

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 19.01.2023
70976_piatek
Share
Udostępnij
W środę, 25 stycznia o godz. 19.15 w Millenium Hall w Rzeszowie w sali konferencyjnej na II piętrze spotkanie z Tomaszem Piątkiem, autorem książek m.in. o Antonim Macierewiczu, Mateuszu Morawieckim, ojcu Tadeuszu Rydzyku i o Jarosławie Kaczyńskim. Organizatorem spotkania jest KOD Podkarpackie i „Dziś dla Jutra” Inicjatywa Społeczna. Na spotkanie wstęp wolny.
 
Tomasz Piątek to pisarz, dziennikarz i copywriter. Urodził się w 1974 roku w Pruszkowie. Studiował lingwistykę na Uniwersytecie w Mediolanie. W latach 90-tych pracował jako dziennikarz między innymi w Polityce, RMF oraz La Stampa. Swoje felietony publikował w miesięcznik „Film” oraz w „Życiu Warszawy”. Od 2009 roku pisał dla „Krytyki politycznej”, następnie dla „Gazety Wyborczej”. W 2012 roku rozpoczął pracę copywritera w agencji Brasil. Od stycznia 2021 roku prowadzi swój program „Dochodzenie do prawdy” na Kanale Obywatelskim w serwisie YouTube.
 
Swój debiut literacki Tomasz Piątek zaliczył w 2002 roku, kiedy została wydana „Heroina”, powieść oparta na doświadczeniach autora z narkotykami. W tym samym roku ukazał się mroczny thriller „Kilka nocy poza domem” z fabułą osadzoną w Warszawie. W 2003 roku rozpoczął swoją trylogię fantasy „Ukochani poddani cesarza”. Wśród wielu powieści kryminalnych, na uwagę zasługuje głośna książka autora „Macierewicz i jego tajemnice” wydana w 2017 roku, która pokazuje powiązania Antoniego Macierewicza z osobami pracującymi dla rosyjskiego wywiadu.
 
Już od swojego debiutu Tomasz Piątek był ceniony przez krytyków literackich. Powieść „Heroina” została nagrodzona honorową nagrodą Książka Lata 2002 i przyniosła mu też nominację do Paszportu Polityki. Za kolejne książki otrzymał między innymi nominację do nagrody Wielki Kaliber dla największych powieści kryminalnych. W 2008 roku „Pałac Ostrogskich” był nominowany do Nagrody Literackiej Nike. W 2017 roku otrzymał Nagrodę Wolności Prasy, a rok później Nagrodę Wolności i Przyszłości Mediów. Jego książki są tłumaczone na wiele języków, między innymi rosyjski, serbski, hiszpański i włoski.
 
W grudniu 2022 roku przed Sądem Najwyższym Piątek wygrał sprawę z współpracownikiem Antoniego Macierewicza i wiceministrem obrony w poprzednim rządzie J. Kaczyńskiego, Jackiem Kotasem. Sprawa dotyczyła określenia „rosyjski łącznik”.

Przed spotkaniem w Rzeszowie będzie można kupić ostatnio książkę autora "Kaczyński i jego pajęczyna". Publikacja znalazła się na 2 miejscu TOP Literatura Faktu w księgarniach Empik. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy