Reklama

Kultura

Wojciech Jagielski we wtorek w Księgarni Nova w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 03.12.2022
69534_jagielski
Share
Udostępnij
We wtorek, 6 grudnia o godz. 18.00 w Księgarni Nova przy ul. Kościuszki 4 w Rzeszowie „Podkarpacie czyta” – spotkanie na żywo z Wojciechem Jagielskim,  dziennikarzem, pisarzem, jednym z najwybitniejszych w Polsce reporterów wojennych. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na stronie Księgarnie Nova na Facebooku.
 
Wojciech Jagielski – dziennikarz, korespondent, publicysta i pisarz. Przez ponad 20 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, był też pracownikiem Polskiej Agencji Prasowej.  Od 2017 r. jest członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”, współpracuje z BBC i „Le Monde”. Specjalista od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej, wieloletni obserwator konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii. 
 
Autor wielu książek reporterskich: „Modlitwa o deszcz", „Wieże z kamienia", „Nocni wędrowcy", „Wypalanie traw", „Wszystkie wojny Lary". Laureat nagród m.in. Nagrody im. ks. Tischnera, Nagrody „Rzeczpospolitej" im. Dariusza Fikusa, PEN Clubu i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Był nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W 2014 r. został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
W 2018 roku ukazała się książka „Na Wschód od Zachodu”. Ceniony reporter wojenny podąża tym razem „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i Indie. Miejsca duchowej inicjacji, zderzenie z systemem kast, regiony targane konfliktami zbrojnymi, gdzie pojęcie wolności nabiera innego znaczenia.
 
Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i pędu za karierą. Wybrała Indie – kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Dziś już nie pamięta poprzedniego życia… Ale ono do niej wraca ze zdwojoną siłą. Od cywilizacji Zachodu uciekł też hippis "Święty". Jego życie to wolna miłość, narkotykowe seanse, religijne komuny i hedonistyczne wspólnoty na Goa. Wszędzie szuka jednego – szczęścia. A ono wciąż mu się wymyka.”

Druga strona świata według Wojtka Jagielskiego

„Druga strona świata” to najnowsza książka Wojtka Jagielskiego z 2022 roku – jest wyborem najciekawszych, najbardziej aktualnych tekstów dziennikarza z lat 2020–2022, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Pasjonująca lektura o zwykłych i niezwykłych ludziach, ich zmaganiach z historią, polityką, własnymi namiętnościami i żywiołami natury oraz potężna dawka rzetelnej informacji o świecie, pozwalająca zrozumieć zjawiska decydujące o jego współczesnym kształcie, poznać ich przyczyny – i przygotować się na skutki.
 
Organizatorem projektu "Podkarpacie czyta! Spotkania z historią i literaturą faktu" jest Księgarnie Nova. Cykl wydarzeń został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 
 
Magazyn VIP Biznes&Styl jest partnerem medialnym wydarzenia, które organizowane jest we współpracy z PRopaganda Studio.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy