Reklama

Kraków

Od poniedziałku zmiany dla pieszych w rejonie mostu Dębnickiego

krakow.pl / SŁ
Dodano: 27.10.2023
Fot. Tomasz Róg / krakow.pl
Fot. Tomasz Róg / krakow.pl
Share
Udostępnij

Trwają prace remontowe na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki. W poniedziałek, 30 października, ekipy przystąpią do robót związanych z budową sieci oraz konstrukcji jezdni na przejściu dla pieszych w rejonie mostu Dębnickiego. Ze względów bezpieczeństwa –  z uwagi na głębokie wykopy – zostanie ono wyłączone z użytkowania.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, przejście na drugą stronę al. Krasińskiego będzie możliwe jedynie bulwarami lub przejściem podziemnym. Sygnalizacja świetlna na czas prac zostanie wyłączona.

Prace w tym miejscu potrwają około tygodnia.

Przypomnijmy, że prace na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki rozpoczęły się 2 września. Wyłączony został ruch tramwajowy na odcinku „Filharmonia” – „Salwator”. Obowiązują także zmiany w organizacji ruchu drogowego.

W ramach inwestycji zaplanowane są następujące prace: wymiana torowiska, odnowienie chodników oraz kompleksowa modernizacja wszystkich sieci podziemnych. Dodatkowo wyremontowany zostanie mostek nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator”.

Głównym celem zadania jest poprawa komfortu jazdy tramwajami. Po zakończeniu prac składy będą jeździły ciszej i nie będą powodowały silnych drgań. Dodatkowo modernizacja pozwoli zwiększyć dostępność tego obszaru i przystosować ulice do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przebudowa ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej realizowana jest przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa SA oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA. Wykonawcą prac jest firma ZUE SA, z którą została podpisana umowa na kwotę 94 mln zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy