Reklama

Kraj

Szef MSWiA powierzył obowiązki Komendanta Głównego PSP nadbryg. Mariuszowi Feltynowskiemu

Marcin Chomiuk / PAP
Dodano: 10.01.2024
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Share
Udostępnij

Szef MSWiA powierzył obowiązki Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadierowi Mariuszowi Feltynowskiemu – poinformowało w środę MSWiA na platformie X. Feltynowski do tej pory był rektorem-komendantem Akademii Pożarniczej w Warszawie.

Nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski ma wieloletnie doświadczenie w służbie w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. W 1999 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera pożarnictwa. W 2001 r. ukończył uzupełniające studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość w Akademii Finansów w Warszawie.

Stopień naukowy doktora uzyskał w 2016 r. w specjalizacji zarządzanie instytucjami publicznymi w dziedzinie nauk społecznych na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Feltynowski ma duże doświadczenie zawodowe, zdobyte m.in. na stanowisku dyrektora Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności. Brał także udział w organizacji i zarządzaniu kilkusetosobowymi zgrupowaniami podczas ćwiczeń oraz akcji ratowniczych, w tym na Haiti oraz w Libanie.

Wcześniej w środę odchodzący ze stanowiska szef PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak opublikował list do funkcjonariuszy i pracowników PSP, w którym podziękował za ich służbę i poświęcenie na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

“Przez ostatnie cztery lata sprostaliśmy wielu wyzwaniom, m.in. zmierzyliśmy się z pandemią koronawirusa, udzieliliśmy wsparcia dotkniętej wojną Ukrainie, prowadziliśmy działania ratownicze w kraju i poza jego granicami” – napisał Bartkowiak.

Przypomniał, że za jego kadencji doprowadzono do uchwalenia pierwszej w historii ustawy o OSP, która w jego ocenie wzmocniła status i ochronę prawną druhów OSP. Dodał, że jednym z priorytetów było wprowadzenie nowego wzoru umundurowania w PSP, nowych legitymacji, a także rozwój infrastruktury budowlanej, doposażenie w nowy sprzęt jednostek PSP i OSP oraz wzrost wynagrodzeń strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

“Kończąc służbę na stanowisku Komendanta Głównego PSP, chylę czoła za trud waszej służby i pracy. Jestem dumny, że miałem okazję dowodzić tak wspaniałymi i profesjonalnymi ludźmi, którzy tworzą tę formację” – napisał.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy