Reklama

Kraj

Rząd przyjął Trzyletni plan limitu mianowań urzędników w służbie cywilnej na lata 2025–2027

bpk/ mrr/ PAP
Dodano: 28.09.2024
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 28.09.2024. Szef MSWiA Tomasz Siemoniak (P) i premier Donald Tusk (L) podczas posiedzenia rządu w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, 28 bm. Rada Ministrów ma przyjąć projekt budżetu na 2025 rok oraz projekt Strategii zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2025–2028.(ad) PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka Warszawa, 28.09.2024. Szef MSWiA Tomasz Siemoniak (P) i premier Donald Tusk (L) podczas posiedzenia rządu w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, 28 bm. Rada Ministrów ma przyjąć projekt budżetu na 2025 rok oraz projekt Strategii zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2025–2028.(ad) PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Rząd przyjął Trzyletni plan limitu mianowań urzędników w służbie cywilnej – poinformowała kancelaria premiera po sobotnim posiedzeniu rządu. Zgodnie z planem w latach 2025-2027 limit mianowań wyniesie 500 osób rocznie.

Rząd przyjął Trzyletni plan limitu mianowań urzędników w służbie cywilnej na lata 2025–2027, przedłożony przez Szefa Służby Cywilnej – poinformowała kancelaria premiera w komunikacie w sobotę. Ustalono, że limit mianowań urzędników w służbie cywilnej wynosi po 500 osób zarówno w 2025, 2026, jak i 2027 roku.

W komunikacie przypomniano, że rząd corocznie ustala trzyletni plan limitu mianowań urzędników w służbie cywilnej i przedkłada go do wiadomości Sejmowi. Poinformowano również, że uzyskanie mianowania w służbie cywilnej możliwe jest poprzez złożenie wniosku przez absolwenta Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP) lub po przejściu postępowania kwalifikacyjnego dla pracowników służby cywilnej.

Zaznaczono, że dyplom ukończenia KSAP potwierdza “posiadanie wiedzy, umiejętności i predyspozycji kierowniczych, które są niezbędne do wypełniania zadań służby cywilnej”. Z kolei postępowanie kwalifikacyjne dla pracowników służby cywilnej “sprawdza wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania zadań służby cywilnej”. Zwrócono też uwagę, że aby uzyskać mianowanie trzeba uzyskać pozytywny wynik sprawdzianu oraz zmieścić się w limicie mianowań wyznaczony na dany rok.

Celem służby cywilnej jest zapewnienie zawodowego, rzetelnego, bezstronnego i politycznie neutralnego wykonywania zadań państwa – przekazano na stronie kancelarii premiera.

Korpus służby cywilnej tworzą osoby zatrudnione na stanowiskach urzędniczych w około 1800 urzędach administracji rządowej, tj. podległej rządowi. Zaznaczono, że ciągłość pracy osób zajmujących stanowiska urzędnicze w ramach korpusu służby cywilnej trwa niezależnie od zmian kolejnych ekip rządzących. Dodano, że w skład korpusu służby cywilnej wchodzą pracownicy służby cywilnej zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, urzędnicy służby cywilnej zatrudnieni na podstawie mianowania w służbie cywilnej oraz osoby zatrudnione na wyższych stanowiskach w służbie cywilnej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy