Reklama

Kraj

Premier: będziemy bronić koksu jako surowca strategicznego UE i Polski

Magdalena Jarco, Piotr Doczekalski / PAP
Dodano: 29.09.2023
Fot. PAP/Sebastian Borowski
Fot. PAP/Sebastian Borowski
Share
Udostępnij

Będziemy bronić koksu jako surowca strategicznego Unii Europejskiej i Polski – zapowiedział w piątek w Wałbrzychu premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że jest to dzisiaj znakomity towar eksportowy.

Szef rządu podczas piątkowej konferencji prasowej przed Wałbrzyskimi Zakładami Koksowniczymi “Victoria” S.A. – Wałbrzych zwrócił uwagę, że koks, surowiec strategiczny, “wypracowywany jest w ciężkiej pracy, trudzie, pocie czoła”.

“Koks to jest surowiec strategiczny Polski i będziemy bronić koksu jako surowca strategicznego UE i Polski, bo to jest dzisiaj znakomity towar eksportowy” – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Dlatego, jak zapowiedział, oprócz inwestycji, która już została zrobiona – zakończenie modernizacji sortowni grubej – “będą realizowanie dodatkowe inwestycje kosztem dziesiątek, setek milionów złotych”. Wskazał m.in. na to, że “w zaawansowanym stadium wyboru wykonawcy jest droga ekspresowa S-8, a droga S-5 – ważna dla Wałbrzycha, Świdnicy, która otworzy wielkie tereny inwestycyjne, też już jest w kolejnych stadiach realizacji”.

Jak stwierdził premier, “w ślad za budową infrastruktury koła zębate rozwoju gospodarczego współpracują ze sobą coraz lepiej”. Jak podkreślił, “ważne jest, by przez wielkie inwestycje doprowadzić do tego, by było więcej miejsc pracy”.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy