Reklama

Kraj

Katowice: w sali gdzie ma obradować rząd wykryto element starego systemu nagłośnieniowego

mtb/ mark/ js/ PAP
Dodano: 07.05.2024
Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
Katowice, 28.03.2024. Śląski Urząd Wojewódzki obchodzi w tym roku dwie rocznice - 100 lat temu rozpoczęła się budowa gmachu, która została ukończona po pięciu latach. Wnętrza siedziby Sejmu Śląskiego będzie można zwiedzać w czasie nocy muzeów. (mm/awol) PAP/Jarek Praszkiewicz
Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz Katowice, 28.03.2024. Śląski Urząd Wojewódzki obchodzi w tym roku dwie rocznice - 100 lat temu rozpoczęła się budowa gmachu, która została ukończona po pięciu latach. Wnętrza siedziby Sejmu Śląskiego będzie można zwiedzać w czasie nocy muzeów. (mm/awol) PAP/Jarek Praszkiewicz
Share
Udostępnij

W sali w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, gdzie we wtorek ma odbyć się wyjazdowe posiedzenie rządu, wykryto element starego systemu nagłośnieniowego – poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alicja Waliszewska.

We wtorek rano rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński poinformował, że Służba Ochrony Państwa we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego wykryła i zdemontowała urządzenia mogące służyć do podsłuchu w sali w Katowicach, w której ma obradować Rada Ministrów.

“Znaleziony został element starego systemu nagłośnieniowego, który został kiedyś zainstalowany przez emerytowanego dziś pracownika. Nie mam informacji, kiedy to było, ale już na pewno jest to element, który już nie służy niczemu. Został po prostu znaleziony podczas rutynowej kontroli służb, które sprawdzały bezpieczeństwo” – powiedziała PAP Waliszewska.

“To było urządzenie, które służyło prawdopodobnie do komunikacji wewnętrznej urzędu” – dodała rzeczniczka wojewody.

Posiedzenie rządu zaplanowane na wtorek w Katowicach ma związek z rozpoczynającą się tego dnia 16. edycją Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Gośćmi specjalnymi otwarcia kongresu mają być premier Donald Tusk i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Wiodącymi tematami dyskusji mają być transformacja i bezpieczeństwo.

Wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów ma rozpocząć się o godz. 12. w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Premier Donald Tusk i członkowie jego gabinetu do Katowic dotarli pociągiem.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy