Reklama

Kraj

Kaczyński: 18 maja w Warszawie odbędzie się wielki marsz PiS

Delfina Al Shehabi, Robert Fiłończuk/PAP
Dodano: 09.03.2024
Śniadowo, 09.03.2024. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Śniadowa, 9 bm. Fot. PAP/Artur Reszko
Śniadowo, 09.03.2024. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Śniadowa, 9 bm. Fot. PAP/Artur Reszko
Share
Udostępnij

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w sobotę w Śniadowie zorganizowanie 18 maja br. “wielkiego marszu w Warszawie”. Intencją demonstracji będzie skłonienie większości parlamentarnej do przyjęcia uchwały Sejmu ws. Zielonego Ładu i embarga na ukraińskie zboże.

W Śniadowie trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Hasłem spotkania jest “Tak dla rolnictwa”.

Wielki marsz w Warszawie

“Na 18 maja zaplanowaliśmy wielki marsz w Warszawie” – przekazał szef PiS na konwencji. Poinformował, że intencją demonstracji będzie skłonienie większości parlamentarnej do przyjęcia uchwały Sejmu ws. Zielonego Ładu i embarga na ukraińskie zboże.

“Jeśli ta uchwała nie zostanie podjęta do tego czasu, to będzie także hasłem tego marszu” – powiedział prezes PiS. Dodał, że PiS zrobi wszystko, “aby nie było importu z Ukrainy, który doprowadził do tego, że pszenica jest poniżej kosztów”.

Kaczyński podkreślił, że marsz odbędzie się nawet, jeśli do tego dnia Zielony Ład zostanie wycofany, a embargo na produkty ze Wschodu wprowadzone.

PiS organizuje wielki marsz w Warszawie

Dodał, że PiS robi wszystko co może, aby przeciwstawić się “polityce eksploatacyjnej rządu”. “Koncepcja rozwoju gospodarczego PRL była oparta o założenie, że wieś jest pewnym zasobem, który powinien być eksploatowany, aby zdobywać środki na rozwój. To jest ustrój obalony, ale trzeba powiedzieć z bólem serca – ta koncepcja została podtrzymana” – wskazał Kaczyński.

“PiS miało koncepcję wyrównawczą, tzn. podjęcia przez państwo polityki, której celem jest doprowadzenie do m.in wyrównania szans i dochodów. Tak, aby wieś była na równi z miastem. Pomimo polityki eksploatacyjnej naszych poprzedników nam polityka wyrównawcza się udała. To jest pierwszy spór, który w tej chwili wrócił, bo nowa władza wraca do swojej polityki” – mówił polityk.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy