Reklama

Kraj

Agata Wojda (KO) wygrała wybory na prezydenta Kielc z wynikiem 56,54 proc. głosów

Wiktor Dziarmaga / PAP
Dodano: 22.04.2024
Fot. PAPPiotr Polak
Kielce, 21.04.2024. Wybory samorządowe 2024 - II tura. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta miasta Agata Wojda (C), poseł KO Artur Gierada (P) i minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz (L) podczas wieczoru wyborczego po zakończeniu głosowania w II turze wyborów w Kielcach, 21 bm. (ppawol) PAPPiotr Polak
Fot. PAPPiotr Polak Kielce, 21.04.2024. Wybory samorządowe 2024 - II tura. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta miasta Agata Wojda (C), poseł KO Artur Gierada (P) i minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz (L) podczas wieczoru wyborczego po zakończeniu głosowania w II turze wyborów w Kielcach, 21 bm. (ppawol) PAPPiotr Polak
Share
Udostępnij

Agata Wojda (KO) wygrała w II turze wyborów na prezydenta Kielc z wynikiem 56,54 proc. głosów, pokonując kandydata PiS Marcina Stępniewskiego (43,46 proc.) – wynika z oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak wynika z pełnych danych ze 100 proc. kieleckich obwodów do głosowania, podanych w poniedziałek po godzinie 1 przez Państwową Komisję Wyborczą, na Wojdę zagłosowało w II turze 38 256 wyborców, a na Stępniewskiego – 29 407.

„Kielce są gotowe, aby być nowoczesnym, otwartym, przyjaznym, szczęśliwym i uśmiechniętym miastem. Kielczanie wierzą w to, że to miasto ma ogromny potencjał, który wspólnie możemy wykorzystać” – powiedziała w niedzielę podczas wieczoru wyborczego Wojda.

W pierwszej turze wyborów na prezydenta Kielc wystartowało siedmioro kandydatów. Agata Wojda zdobyła 25 608 głosów (33,63 proc.). Na drugim miejscu z poparciem 19 078 mieszkańców (25,05 proc.) znalazł się Marcin Stępniewski (PiS). Trzecie miejsce zajął Maciej Bursztein (KWW Maciej Bursztein Przyjazne Kielce), którego poparło – 18,64 proc. głosujących. O reelekcję nie starał się rządzący miastem od 2018 roku Bogdan Wenta.

W wyborach do rady miasta Kielc Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska zdobyły po 10 mandatów, KWW Maciej Bursztein Przyjazne Kielce cztery, a KKW Lewicy przypadł jeden mandat.

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy