Reklama

Kraj

RMN odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP; nowym prezesem Mateusz Matyszkowicz

PAP
Dodano: 05.09.2022
66544_05wrz1
Share
Udostępnij
Rada Mediów Narodowych odwołała w poniedziałek Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W jego miejsce powołała Mateusza Matyszkowicza. Przestałem być prezesem TVP w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną; przede mną kolejne wyzwania – podkreślił Kurski.

Informacje o zmianie na stanowisku szefa TVP potwierdził przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. "Jestem pewien, że prezes Mateusz Matyszkowicz wzmocni ofertę merytoryczną TVP" – przekazał PAP.

Kurski do swojego odwołania odniósł się na Twitterze. "Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP" – napisał.

Rzecznik PiS Radosław Fogiel stwierdził z kolei, że "zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy". "Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania" – napisał na Twitterze.

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP. W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.

Matyszkowicz jest członkiem zarządu TVP od kwietnia 2019 roku. Jak czytamy na stronie telewizji, w TVP pracuje od lutego 2016 roku. Pełnił funkcję dyrektora TVP Kultura, dyrektora TVP1 oraz zastępcy dyrektora Biura Programowego ds. repertuaru.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy