Kariera

AIESEC – zdobądź doświadczenie

Artykuł Partnera
Dodano: 30.09.2013
7827_plakat_rekrutacja
Share
Udostępnij
OGŁOSZENIE: Firma konsultingowa zatrudni studenta/studentkę na stanowisko kierownika ds. Promocji w Oddziale w Rzeszowie. Wymagania: do dwóch lat po studiach, samodzielność, kreatywność, zorganizowanie i umiejętność pracy zespołowej – czytasz i coraz bardziej utwierdzasz się w przekonaniu, że tak! To Ty jesteś osobą spełniającą te wszystkie warunki! Jednak czytasz dalej i co? Kolejnym wymaganiem jest, co najmniej 2 letnie doświadczenie. Entuzjazm spada. Myślisz sobie „Co jest? Dopiero skończyłam/em studia, kiedy niby miałam/em zdobyć to doświadczenie?” 
 
AIESEC Rzeszów to jeden z kilkunastu oddziałów AIESEC w Polsce. Pracuje w nim kilkudziesięciu studentów ze wszystkich rzeszowskich uczelni. Kiedy pytamy ich dlaczego tu są, wszyscy wśród argumentów wymieniają doświadczenie. Czego więc AIESEC może nauczyć niedoświadczonego studenta?

Główne obszary, w których można się rozwijać to marketing, sprzedaż, finanse, planowanie. Członkowie organizacji mają możliwość wyjazdu na wiele konferencji zarówno lokalnych, jak i narodowych, podczas których mają szansę uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez przedstawicieli kilku największych firm w Polsce. Działając w AIESEC można nie tylko zdobyć teoretyczną wiedzę, można także w praktyczny sposób rozwijać umiejętności miękkie, takie jak praca w zespole czy zarządzanie czasem. Jeżeli praca w zespole to jednak dalej za mało, AIESEC umożliwia także zdobycie doświadczenia liderskiego, przez prowadzenie własnego projektu. 
 
Mateusz w organizacji działa zaledwie od maja. Co mówi o swoim doświadczeniu? – W ciągu czterech miesięcy nauczyłem się zarządzać czasem. Pamiętaj, jeśli wydaje Ci się, że masz dużo obowiązków to tak naprawdę możesz zrobić jeszcze dwa razy więcej. Przebywając z zagranicznymi wolontariuszami nie tylko dużo mówisz po angielsku, po pewnym czasie zaczynasz myśleć w tym języku. Wiem, że  każdy problem można rozwiązać, trzeba tylko mieć odwagę żeby działać i wziąć sprawy w swoje ręce. 
 
27 września zaczyna się rekrutacja do organizacji. Jeżeli wciąż przekładacie decyzję na później, pamiętajcie, że lepszy czas może nie nadejść. Jeżeli mimo wszystko macie wątpliwości, AIESEC Rzeszów zaprasza na spotkanie informacyjne już 7 października, w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego, przy ul. Rejtana 16C w sali nr 209.
 
Aplikację i więcej informacji znajdziecie na stronie: www.aiesec.pl.
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy