Kariera

Akademia Przyszłości szuka wolontariuszy. Zostań tutorem!

Artykuł Partnera
Dodano: 23.09.2013
7674_ap
Share
Udostępnij
– To było najważniejsze doświadczenie w moim życiu! – twierdzi 63% młodych ludzi z całej Polski. Dla nich studia to nie tylko kolokwia, egzaminy  i imprezy w akademiku. Postanowili poświęcić swój czas dla dzieci – podopiecznych  AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. 
 
Mateusz to niespokojny duch. Na głowie dready, a w głowie – tysiąc pomysłów na minutę. Uwielbia się wspinać, gra w zespole rockowym, podróżuje… Weronika studiuje zarządzanie i pracuje w ogólnopolskiej organizacji – zajmuje  się obsługą międzynarodowych firm. Oboje zawsze wiedzieli, że chcą robić coś więcej. Ale dziecko na studiach? Nigdy!
 
A jednak dziecko na studiach to dobry pomysł. – Nie ma na co czekać, najlepiej zdecydować się od razu na pierwszym roku-– zachęca studentów ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek. Chodzi oczywiście o dzieci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.
 
Dlaczego warto?  
 
77 proc. – o tyle wzrosły kompetencje wolontariuszy AKADEMII PRZYSZŁOŚCI wg wyników Badania Kapitału Ludzkiego przeprowadzonego przez firmę Questus. Tutorzy AKADEMII rozwijają najbardziej pożądane na rynku kompetencje m.in. zdolności interpersonalne i samoorganizację pracy.
 
– Nasi wolontariusze mogą sprawdzić się jako liderzy, trenerzy, PRowcy czy rekruterzy – mówi Justyna Basznianian Koordynator ds. promocji programu w Rzeszowie. Możliwości jest więcej – Tutorzy mogą angażować się również w organizację imprez czy działania fundraisingowe – dodaje.
 
AKADEMIA to nie tylko pomoc innym i własny rozwój. To także społeczność fantastycznych ludzi: ponad 50 proc. wolontariuszy znalazło w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI prawdziwych przyjaciół. 
 
W tym roku AKADEMIA poszukuje 1746 Tutorów – otwartych, gotowych do pracy z dzieckiem i osobistego rozwoju, pełnych pasji studentów. 
 
AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI od 10 lat uczy dzieci wygrywać. Tak, by dzisiaj poradziły sobie w szkole, a jutro w życiu. To ogólnopolski program, który łączy dzieci o trudnej historii z kimś, kto wreszcie w nie uwierzy. W AKADEMII kimś takim jest Tutor – wolontariusz, który regularnie spotyka się z dzieckiem i pracuje w ramach wypracowanej i sprawdzonej metodologii – tzw. Systemu Motywatorów Zmiany. W ostatniej edycji programu udział wzięło ponad 1400 wolontariuszy. Dzięki tutorom AKADEMII PRZYSZŁOŚCI 80 % dzieci poznało swoje mocne strony, 74% poprawiło oceny, a 83% zwiększyło motywację do nauki.
 
Weź udział w rekrutacji! Aplikuj na www.zostantutorem.pl


Zgłoś się, jeśli:
 • Wygrana to coś, co Cię nakręca. Daje impuls do dalszego działania.
 • Wyzwania są dla Ciebie szansą na rozwój. Nie lubisz stać w miejscu.
 • Lubisz działać, nie czekać. Ale działasz mądrze. 
 • Jesteś odpowiedzialny za to co robisz. Do końca.
 • Lubisz pracować z ludźmi. I dla ludzi, którzy Cię potrzebują.
 • Jesteś studentem (lub absolwentem do 5 lat po studiach).
 
Co będziesz robił?
 • Staniesz się mentorem dla konkretnego dziecka. Regularne spotkania będą podstawą budowania więzi. 
 • Będziesz uczył dziecko wygrywać! Razem z nim osiągniesz sukcesy – i te małe, i te duże.
 • Będziesz współtworzył wydarzenia dla dzieci. Takie, dzięki którym poczują się wyjątkowe.
 • Zbudujesz silną organizację – m.in. dzięki współpracy w zespole i byciu ambasadorem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI każdego dnia. 
 
Co zyskasz?
 • Rozwój najbardziej cenionych na rynku pracy umiejętności: praca w zespole, komunikatywność, zdolności interpersonalne i samoorganizację.
 • Radość z pracy z dzieckiem – jego pierwsze zgłoszenie się do tablicy będzie też Twoim sukcesem.
 • Zupełnie nowe ścieżki rozwoju – m.in. szkolenia, promocja, zarządzanie. 
 • Poczucie, że dzięki Tobie dzieci z AKADEMII wreszcie czują się wartościowe i ważne. 
 • Pracę w jednym z najlepszych programów społecznych w Polsce. I ponad 1700 nowych znajomych.
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy