Cegła na ścianie to najgorętszy trend ostatnich miesięcy. Wyszczerbiona i nieregularna ściana, w dodatku połączona z drewnem lub metalem, to doskonała propozycja do każdego wnętrza. Idealnie sprawdzi się zarówno w kuchni, salonie jak i w łazience.
Cegła na ścianie nie tylko ociepla pomieszczenie, ale daje też duże pole do wyeksponowania innych elementów wyposażenia wnętrza, w tym obrazów, mebli czy dodatków dekoracyjnych. Ze względu na dużą różnorodność faktur i kolorów jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym. Z łatwością wykorzystamy ją we wnętrzach w każdym stylu, zarówno w klasycznym, rustykalnym jak i nowoczesnym.
Połączenie cegły z drewnem
– Jej połączenie z drewnem jest przeważnie spotykane w projektach utrzymanych w stylu rustykalnym – mówi Piotr Czerski, Dyrektor Handlowy CRH Klinkier. – Ale odpowiedni dobór barw obu materiałów, umożliwia tworzenie za ich pomocą również aranżacji o bardziej nowoczesnym charakterze. Efektownie prezentują się cegły w rozmaitych odcieniach szarości, które stanowią atrakcyjne tło na przykład dla drewnianych elementów wyposażenia wnętrza, zwłaszcza w kolorze białym.
Łączenie cegły z metalem
To również często spotykany zabieg aranżacyjny, charakterystyczny zwłaszcza dla modnego ostatnio stylu industrialnego. Klasyczne tonacje ceglanej czerwieni doskonale korespondują z elementami wykonanymi z ciężkich metali takich jak żeliwo. Z kolei cegły o barwach chłodniejszych znakomicie komponują się z aluminium – zarówno szczotkowanym, jak i polerowanym.
Duże, granitowe powierzchnie w połączeniu z cegłami o gładkim licu to oryginalny pomysł na podkreślenie nowoczesnego stylu wnętrz, przede wszystkim o charakterze ekskluzywnym. W pomieszczeniach utrzymanych w klimacie prostoty i naturalności sprawdzi się połączenie drobniejszych fragmentów nieociosanego kamienia z cegłami ręcznie formowanymi o niepowtarzalnej fakturze.
– Połączenia cegły z innymi materiałami dają wręcz nieograniczone możliwości tworzenia aranżacji wnętrz – podkreśla Dyrektor Handlowy CRH Klinkier. – Warto przy tym pamiętać, że tam, gdzie uwarunkowania techniczne wykluczają wzniesienie ceglanej ściany, można zawsze skorzystać z lżejszych, ale równie atrakcyjnych wizualnie ceglanych płytek.