Tym, którzy nie boją się zmian, na wiosnę proponujemy wnętrzarskie metamorfozy! Styliści Westwing doradzają: wystarczy zmiana kilku elementów, by całkowicie odmienić wnętrze. Nowe poduszki, zasłony, dywany, intrygujący mebel – zmiana wystroju wcale nie musi oznaczać gruntownego remontu. Miłośnicy stylowych wnętrz mogą teraz w prosty sposób przemodelować swoje M.
Wnętrze w stylu industrialnym
Urządzając wnętrze w stylu industrialnym należy pamiętać o palecie barw: najlepiej sprawdzą się tutaj uniwersalne biele i zimne odcienie szarości, które optycznie powiększą wnętrze. Biały sufit sprawi, że pomieszczenie wyda się wyższe. Pięknym elementem dekoracyjnym może być ściana z cegły lub surowego betonu. Nie trzeba jednak wzywać ekipy remontowej – wystarczy sprytna fototapeta imitująca mur lub betonowy panel ścienny. W fabrycznych wnętrzach dużą rolę ogrywają wszelkiego rodzaju instalacje, dlatego odsłaniamy rury, grzejniki, podłogi, belki stropowe i ramy okien. Warto wybrać przemysłowe oświetlenie: fabryczne lampy, reflektory, metalowe żyrandole. Do tego sofa, przemysłowy stolik lub szafka, industrialna grafika na ścianie i wnętrze w stylu industrialnym gotowe!
Wnętrze w stylu skandynawskim
Styl skandynawski charakteryzują jasne barwy, prostota, uniwersalność i przywiązanie do natury. Wnętrza w tym stylu pełne są przestrzeni i światła. Warto najpierw pozbyć się niepotrzebnych dekoracji i nieużywanych mebli, aby nadać pomieszczeniom bardziej przestronny charakter. Styl skandynawski to przede wszystkim drewno – odsłaniamy drewniane podłogi, drzwi i ramy okienne. Na ścianach i obiciach mebli powinna dominować wszechstronna biel, która będzie doskonałym tłem dla czarno-białych grafik, zegarów oraz drewnianych regałów. Na półkach i blatach powinny stanąć dodatki z naturalnych materiałów w szarościach, czerniach, zieleniach i chłodnych błękitach. Wnętrze warto wyposażyć także w poduszki w geometryczne wzory, zwierzęce skóry oraz wełniane koce. W chłodniejsze wieczory nie ma nic przyjemniejszego niż wtulenie się w ciepłą wełnę!
Wnętrze w stylu klasycznym
Styl klasyczny może mieć różne oblicza, ale niezmiennymi składowymi tego stylu są harmonia i elegancja. W klasycznym wnętrzu świetnie sprawdzą się lekko stylizowane komody, stoły i regały z litego drewna, tapicerowane krzesła i masywne kanapy obite skórą. Nie trzeba jednak planować dużych zakupów: wystarczą drobne przeróbki. Warto zmienić obicia sofy i krzeseł, a w oknach powiesić eleganckie, wzorzyste lub pasiaste zasłony i firanki. O wyjątkowej atmosferze klasycznych wnętrz decydują w dużej mierze odpowiednio dobrane dodatki: zdobione świeczniki z mosiądzu lub stali, lustra w rzeźbionych ramach, kryształowe misy i karafki, efektowne żyrandole i stylowe lampy. Na klasycznie białych ścianach doskonale zaprezentują się rodzinne zdjęcia i obrazy.
Wnętrze w stylu angielskim
Wnętrze w stylu angielskim jest ciepłe, przytulne i pełne kwiatowych wzorów. Dominują w nim ciepłe, pastelowe kolory. Często spotyka się połączenie bieli z błękitem i bieli z różem. Aby poczuć się jak w angielskiej rezydencji, ściany lub ich fragmenty warto ozdobić tapetami w pasy bądź romantyczne, drobne kwiaty. Kwiatowe desenie powinny pojawić się także na zasłonach, poduszkach, narzutach, obrazach i obiciach mebli. Miłośników kwiatów ucieszy wiadomość, że na stołach i komodach powinny obowiązkowo zagościć wazony z kolorowymi, świeżymi bukietami. Najważniejszym i najbardziej eksponowanym meblem w angielskim salonie jest sofa otoczona fotelami i podnóżkami. Ważną rolę w takim wnętrzu spełnia także bogato zdobiony kominek. Nie trzeba jednak być właścicielem ogromnego domu, by cieszyć się jego widokiem: świetnym rozwiązaniem będzie atrapa kominka.
Każdy dzień jest dobry, aby przemodelować znajome cztery kąty. Życzymy udanych metamorfoz!