Reklama

Dom

Zamek do drzwi wejściowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materiał Partnera
Dodano: 29.03.2021
52978_key-3348307-1280-resizer-970
Share
Udostępnij
Zamek do drzwi jest jednym z głównych elementów zapewniających bezpieczeństwo. Tylko dobrze dobrany model może uchronić przed ewentualnym włamaniem. Nie bez powodu inne typy zamków montuje się do drzwi wejściowych a inne do wewnętrznych.  

Rodzaje zamków 
Jednym z najważniejszych podziałów zamków do drzwi jest sposób montażu: 
  • Zamek wpuszczany – montuje się go wewnątrz drzwi i można go zamykać jedynie na zatrzask lub zasuwę (na klucz prosty, z blokadą, na klucz płaski). 
  • Zamek wielopunktowy – jeden klucz uruchamia kilka zasuw. Podstawowa wersja zawiera trzy zasuwy lub (bolce antywyważeniowe), a model wysokiej klasy – 6-8 bolców rozmieszczonych na całym obwodzie.  
  • Zamek wierzchni – montuje się go na powierzchni, a zasuwa wchodzi w blokadę przykręconą do ościeżnicy. 
  • Zamek oszczędnościowy – wykorzystuje się go w drzwiach biurowych i hotelowych. Nie posiada zasuwy, jedynie zapadkę uruchamianą obrotową klamką.  

Bezpieczny zamek tedee – co to za model? 
Zamek tedee jest nowatorskim rozwiązaniem, dzięki któremu możesz otwierać drzwi zdalnie. Zamek jest sterowany za pomocą urządzenia mobilnego – smartfona, tabletu z systemem iOS lub Android i Apple Watcha. Akumulator w zamku jest bardzo wytrzymały. Jedno ładowanie zapewnia pracę przez 6 miesięcy. System informuje o stanie baterii odpowiednio wcześniej. Akumulator ładuje się zaledwie kilka godzin. Bezpieczny zamek tedee to świetna alternatywa dla tradycyjnych zamków do drzwi. Dzięki niemu nie musimy pamiętać o kluczach, bo mamy je zawsze przy sobie w urządzeniu mobilnym!  

Na to zwróć uwagę przy zakupie zamka 
Kluczową rolą zewnętrznego zamka do drzwi jest ochrona przed włamaniem. Stopień zabezpieczenia zależy od liczby bolców obrotowego bębenka wkładki cylindrycznej – im więcej bolców, tym trudniej otworzyć drzwi, bez oryginalnego klucza. 
  • 5 bolców – standard 
  • 6  bolców (i więcej) – wyższy poziom bezpieczeństwa 
  • 6 bolców (i więcej) + zabezpieczenia antywłamaniowe – wysoki poziom zabezpieczenia 

Producenci stosują jeszcze dodatkowe zabezpieczenia np. wysokiej klasy blaszki lub element rotacyjne chroniący przed przewierceniem zamka. Montują również mechanizmy uniemożliwiające wyczucie położenia bolców blokujących bębenek.    
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy