Reklama

Dom

III Kongres Smart na EXPO DOM. Udział bezpłatny, wystarczy rejestracja

Alina Bosak
Dodano: 15.02.2020
49703_45015_7k7a9771
Share
Udostępnij
Prelekcje o najnowszych rozwiązaniach w projektowaniu, budownictwie i architekturze, publiczne debaty uznanych architektów i inżynierów, z udziałem wykonawców i inwestorów, w końcu okazja do kuluarowych rozmów podczas Wieczoru VIP, a w międzyczasie możliwość zwiedzenia największych w tej części Polski 25. Targów Budownictwa  – wstęp na te wszystkie wydarzenia jest gratis dla uczestników III Kongresu „Smart Project, Building & City”, 7 marca 2020 r. Wystarczy zarejestrować się. Decyduje kolejność zgłoszeń! 
 
III Kongres „Smart Project, Building & City” jest integralną częścią XXV Targów Budownictwa, Aranżacji Wnętrz i Nieruchomości EXPO DOM w Rzeszowie. Zaplanowano je na drugi dzień targów – sobotę, 7 marca 2020 roku. Na wydarzenie przyjeżdżają architekci i inżynierowie z całej Polski, by wymienić się opiniami na temat najnowszych trendów w budownictwie, debatować nad innowacyjnymi technologiami i polską urbanistyką. Uczestnikami Kongresu są również deweloperzy, przedstawiciele gmin i samorządów, inwestorzy indywidualni oraz naukowcy.
 
Rejestracja
 
Trzecia edycja Kongresu będzie różnić się od poprzednich. Wykłady autorytetów w dziedzinie architektury i urbanistyki połączone zostały z debatami ekspertów z całego kraju, a tematykę poszerzono o obszary interesujące również inżynierów budownictwa. W Kongresie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani tematem nowoczesnego budownictwa. Rejestracja na wydarzenie możliwa jest za pośrednictwem wypełnienia formularza, telefonicznie: 515 897 356 lub mailowo: rejestracja@targirzeszowskie.pl.
 
Uczestnik poprzez formularz rejestracji uzyskuje nieodpłatny wstęp na: Kongres Smart, Targi Budownictwa EXPO DOM (w dzień Kongresu Smart) oraz Wieczór VIP (również 7 marca br.) Rejestracja już się rozpoczęła i potrwa do 4 marca 2020 roku. Jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o wstępie na Kongres zdecyduje kolejność zgłoszeń. 
 
Tematyka
 
III Kongres „Smart Project, Building & City” rozpocznie się o godz. 11.30 i poprowadzi go dr hab. inż. arch. Magdalena Jagiełło-Kowalczyk. Kongres podzielony jest na trzy panele tematyczne: Inteligentne projektowanie XXI wieku, Nowoczesne i energooszczędne budynki oraz Inteligentne miasta przyszłości. Pierwszy panel adresowany jest w szczególności do projektantów, praktyków i deweloperów. Będzie w nim mowa o odpowiedniej strategii projektowania budynków energooszczędnych oraz idei współpracy międzybranżowej, o Building Information Modeling (BIM), a więc projekcie jako budowie wirtualnego budynku, powiązanego z bazą danych, a także o inwentaryzacji budynków w 3D, czyli skanowaniu laserowym oraz obróbce cyfrowej chmury punktów. Podsumowaniem tej części będzie debata Smart Project, do której wykłady otwierające wygłoszą: Jan Kuczałek z firmy Promost, członek zespołu ds. BIM Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, oraz arch. Maciej Jamroży z Urban Project, członek Izby Architektów RP i Zarządu SARP. Debatę poprowadzi profesor Politechniki Krakowskiej dr hab. inż. arch. Przemysław Markiewicz. 
 
Podczas drugiego panelu tematycznego będzie mowa o nowoczesnych i energooszczędnych budynkach i jest to sekcja szczególnie polecana projektantom, wykonawcom i deweloperom. Tematy dotyczą: instalacji OZE (Odnawialne Źródła Energii), systemów inteligentnego budynku i innych innowacyjnych rozwiązań instalacyjnych, a także wskaźników Cyklu Życia Budynku. Panel zakończy debata Smart Building, a wprowadzą do niej uczestników dwaj wykładowcy:  prof. dr hab. inż. arch. Wacław Celadyn z Instytutu Projektowania Budowlanego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wacław Kamiński z Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Debatę poprowadzi dr inż. arch. Bogdan Siedlecki z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
 
Ostatni panel dedykowany jest miastom przyszłości, a do udziału szczególnie zapraszani są projektanci, samorządowcy, wykonawcy i deweloperzy. Sporo dowiedzą się o projektowaniu i zarządzaniu w skali urbanistycznej całego miasta, w oparciu o technologię informacyjną IT (Information Technology). Idea Smart City promuje też rozwój miasta w oparciu o zasady rozwoju zrównoważonego. Wykład otwarcia wygłoszą: dr hab. inż. arch. Patrycja Haupt z Politechniki Krakowskiej oraz  dr inż. Lesław Bichajło z Politechniki Rzeszowskiej, członek Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Debatę natomiast poprowadzi dr inż. arch. Wojciech Sumlet z Instytutu Projektowania Urbanistycznego Politechniki Krakowskiej.
Uroczystym zakończeniem kongresu będzie Wieczór VIP, który rozpocznie się o godz. 19. Wszystko wydarzy się na Hali Podpromie.
 
Organizatorami są: MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, SAGIER i Urban Project Sp. z o.o. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Rzeszowie, Podkarpacka Okręgowa Izba Architektów, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, BIM Klaster oraz SPA Strefa Porad Architektów.
 
III Kongres „Smart Project, Building & City”, 7 marca 2020 – PROGRAM:
 
11:30 – 12:00
Rejestracja uczestników
 
12:00 – 12:30
Networking
 
12:30 – 13:00
Uroczyste otwarcie kongresu i przywitanie gości 
Otwarcie i prowadzenie kongresu: dr hab. inż. arch. Magdalena Jagiełło-Kowalczyk, prof. Politechniki Krakowskiej
 
13:00 – 15:00
Panel tematyczny SMART PROJECT
 
Inteligentne projektowanie XXI wieku
Sekcja szczególnie polecana dla: Projektantów, Praktyków i Deweloperów
Wdrażanie nowych narzędzi projektowych, które w rewolucyjny sposób zmieniają współczesne projektowanie architektoniczno-budowlane.
 
Integrated Energy Design
Odpowiednia strategia projektowania budynków energooszczędnych oraz idea współpracy międzybranżowej.
 
Building Information Modeling
Projekt jako budowa wirtualnego budynku, powiązanego z bazą danych.
 
Inwentaryzacje budynków w 3D
Skanowanie laserowe oraz obróbka cyfrowa chmury punktów w praktyce.
 
Wykład Otwarcia Panelu SMART PROJECT – Inżynieria: 
Jan Kuczałek, Promost, Członek zespołu ds. BIM Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa
 
Wykład Otwarcia Panelu SMART PROJECT – Architektura: 
arch. Maciej Jamroży, Urban Project, Izba Architektów RP, Zarząd SARP, BIM Klaster
 
Prelekcja GRAITEC
Technologia BIM oraz jej wdrażanie i certyfikacja w systemie Graitec BIM Up.
 
DEBATA: SMART PROJECT
Prowadzący: dr hab. inż. arch. Przemysław Markiewicz, prof. Politechniki Krakowskiej, Instytut Projektowania Budowlanego, Wydział Architektury
 
Uczestnicy debaty:
 
arch. Marek Tarko, Przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, Stowarzyszenie Architektów Polskich Kraków
arch. Bohdan Lisowski, Architekt Izby Architektów RP MPOIA, Stowarzyszenie Architektów Polskich Kraków
arch. Maciej Jamroży, Urban Project, Izba Architektów RP, Zarząd SARP Rzeszów, BIM Klaster
Piotr Chmura, Członek Rady PDK OIIB, Przewodniczący Zespołu ds. Cyfryzacji i Promocji
Jan Kuczałek, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
Maciej Dejer, MAD Engineers, Klaster BIM Kraków
 
Budimex – Przedstawiciele Generalnego Wykonawcy
Przedstawiciele Rzeszowskich Deweloperów
Przedstawiciele Administracji i Samorządu
 
Sekcja pytań i odpowiedzi
 
Rozmowa uczestników konferencji z prelegentami
 
15:00 – 17:00
 
Panel tematyczny SMART BUILDING

Nowoczesne i energooszczędne budynki
Sekcja szczególnie polecana dla: Projektantów, Wykonawców i Deweloperów
 
Budynki inteligentne: energooszczędne, zapewniające wyższy komfort użytkowania. Budynki takie stają się już nie tylko ekskluzywną alternatywą, lecz powszechną koniecznością, wynikającą ze względów środowiskowych, ekonomicznych i społecznych oraz prawnych.
 
Nowoczesne materiały i technologie budowlane
Techniczne Wyposażenie Budynku
Instalacje OZE (Odnawialne Źródła Energii)
Systemy inteligentnego budynku i inne innowacyjne rozwiązania instalacyjne
Life Cycle Assessment (wskaźniki Cyklu Życia Budynku)
Optymalizacja procesu budowlanego, która uwzględnia wszystkie jego etapy, czyli: projektowanie, wznoszenie, eksploatację i rozbiórkę obiektów budowlanych.
Wykład Otwarcia Panelu SMART BUILDING – Architektura:
prof. dr hab. inż. arch. Wacław Celadyn, Instytut Projektowania Budowlanego, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej
Wykład Otwarcia Panelu SMART BUILDING – Inżynieria: 
Wacław Kamiński, Podkarpacka Okręgowa Izby Inżynierów Budownictwa
Nowości w ofercie Marma Polskie Folie:
mgr inż. Krzysztof Patoka
Prelekcja Bema-Res – Internorm
 
DEBATA: SMART BUILDING
 
Prowadzący: dr inż. arch. Bogdan Siedlecki, Instytut Projektowania Budowlanego, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej
 
Uczestnicy debaty:
 
arch. Piotr Rzeźwicki, Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich w Rzeszowie, Izba Architektów RP
arch. Mariusz Twardowski, Izba Architektów RP, SARP, Politechnika Krakowska
arch. Agnieszka Puchyr, Urban Project, Izba Architektów RP, Zarząd SARP Rzeszów
Grzegorz Dubik, Przewodniczący Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
Wacław Kamiński, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
Andrzej Szarata, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Krakowska
Tomasz Oleniacz, Vegacom SA Rzeszów
 
Przedstawiciel Klastra BIM
Warbud – Przedstawiciel Generalnego Wykonawcy 
Przedstawiciel Dewelopera
Przedstawiciel Organów Administracji
 
Sekcja pytań i odpowiedzi
 
Rozmowa uczestników konferencji z prelegentami
 
17:00 – 19:00
Panel tematyczny SMART CITY
 
Inteligentne miasta przyszłości
 
Sekcja szczególnie polecana dla: Projektantów, Samorządów, Wykonawców i Deweloperów
 
Projektowanie i zarządzanie w skali urbanistycznej całego miasta, w oparciu o technologię informacyjną IT (Information Technology). Wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych ma służyć zwiększeniu interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej oraz podniesieniu świadomości mieszkańców odnośnie funkcjonowania miasta. Idea Smart City promuje też rozwój miasta w oparciu o zasady rozwoju zrównoważonego.
 
Wykład Otwarcia Panelu SMART CITY – Architektura: dr hab. inż. arch. Patrycja Haupt, Instytut Projektowania, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej
 
Wykład Otwarcia Panelu SMART CITY – Inżynieria: dr inż. Lesław Bichajło, Politechnika Rzeszowska, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
 
Elements – Łazienka w przestrzeni miejskiej
Aleksandra Wroblowska, Szef sprzedaży DELABIE
Prelekcja Kisan
 
DEBATA: SMART CITY
 
Prowadzący: dr inż. arch. Wojciech Sumlet, Politechnika Krakowska, Instytut Projektowania Urbanistycznego
 
Uczestnicy debaty:
 
arch. Renata Świecińska, Przewodnicząca Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów RP, SARP Rzeszów
arch. Tomasz Kapecki, Izba Architektów RP, SARP, Politechnika Krakowska, Kraków
arch. Maciej Łobos, Izba Architektów RP, MWM, Rzeszów
Stanisław Rybicki, Wydział Inżynierii Środowiska, Politechnika Krakowska
dr inż. Lesław Bichajło, Politechnika Rzeszowska, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
Daniel Jamróz, Centrum Systemów Bezpieczeństwa
Jaromir Rajzer, Doradca rynku nieruchomości, Polskie Konsorcjum Nieruchomości. Certus
 
Przedstawiciel Generalnego Wykonawcy
Przedstawiciel Towarzystwa Urbanistów
Przedstawiciel Administracji i Samorządu
 
Sekcja pytań i odpowiedzi
 
Rozmowa uczestników konferencji z prelegentami
 
19:00 – 23:00
Uroczyste zakończenie kongresu
 
Wieczorny bankiet i rozdanie nagród (Hala Podpromie – antresola)

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
 
Więcej na stronie Expo Dom
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy