Reklama

Dom

Mieszkania z rynku pierwotnego. Czym się wyróżniają?

Materiał Partnera
Dodano: 16.02.2022
60028_foto-resizer-750
Share
Udostępnij
Poszukiwania wymarzonego mieszkania nie są proste. To wyzwanie, które wymaga od nas nie tylko sporych środków, ale też dużo cierpliwości i samozaparcia. Do wyboru mamy lokale z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Czym się wyróżniają te pierwsze i na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Podpowiadamy.

Dobry deweloper

Pierwsza niezwykle istotna kwestia to wybór dewelopera. Na rynku funkcjonują dziesiątki firm, zajmujących się budowaniem nowych osiedli. Wśród nich te mniej i bardziej godne zaufania. Wybierając mieszkanie, decydujmy się na współpracę wyłącznie ze sprawdzonymi przedsiębiorstwami. Szukajmy firm doświadczonych, z historią, które mają już na koncie kilka cenionych inwestycji. Upewnijmy się, że budynki danego dewelopera cieszą się dobrymi opiniami, sprawdźmy, co mówią o nich dotychczasowi inwestorzy. Research przede wszystkim!

Odpowiednia lokalizacja

Jeśli jesteśmy na etapie poszukiwań i dopiero zastanawiamy się nad tym, jakie lokum będzie odpowiednie, pomyślmy również o lokalizacji. Mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu znajdziemy w różnych dzielnicach, w różnych punktach na mapie miasta. Możemy zdecydować się na lokum w ścisłym centrum stolicy lub takie w dzielnicach podmiejskich. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz budżetu. Lokalizacje centralne są zwykle droższe, ale z czasem pozwalają na oszczędności – krótszy dojazd do pracy czy szkoły naszych dzieci to mniejsze wydatki na paliwo czy bilety miesięczne.
W Warszawie na rynku pierwotnym dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na Woli (przykładowo takie jak tutaj). To dzielnica doskonale umiejscowiona, która łączy w sobie wielkomiejski szyk i wygodę codziennego życia. Znajdziemy tu rozległe tereny zielone, parki i rozbudowaną infrastrukturę. Jest też blisko do pracy czy szkoły.

Nowoczesne technologie

Nowoczesne budynki są najczęściej stworzone z doskonałej jakości materiałów, z wykorzystaniem współczesnych technologii. Możemy tu liczyć na ekologiczne rozwiązania. Dzięki temu mieszkania są zwykle zdecydowanie bardziej oszczędne. Czynsze są niższe, a to przekłada się bezpośrednio na komfort życia w danym miejscu.

Korzystna umowa

Przy zakupie mieszkania warto też zwrócić uwagę na zapisy zawarte w umowie. Najczęściej na pierwszym etapie podpisujemy umowę rezerwacyjną, potem – deweloperską. Tutaj powinny się znaleźć informacje dotyczące metrażu oraz standardu mieszkania. Sprawdźmy, czy w umowie nie ma informacji o wysokich karach za niedotrzymanie terminu spłaty rat, o zakazach związanych z wniesieniem reklamacji czy karach za odstąpienie od umowy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy