Reklama

Dom

Co ile wymieniać floorboxy? Kiedy jest to konieczne?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 16.02.2024
puszki-podlogowe-co-ile-wymieniac-tyt
Share
Udostępnij

Bezpieczna i estetyczna organizacja instalacji zarówno elektrycznej, jak też teleinformatycznej to wymagające zadanie, które ułatwiają floorboxy. Jak o nie dbać i co ile wymieniać floorboxy? Sprawdź.

Rodzaje floorboxów

Floorboxy, czyli profesjonalne puszki instalacyjne, są specjalnymi boxami zamontowanymi w płytach podłogowych. Floorboxy są również elementem podłóg technicznych. W obecnie najczęściej stosowanych aranżacjach są osadzane do wylewki przed wykonaniem podkładu. Tego typu floorboxy wyposażone są także w osłony zabezpieczające, które umożliwiają montaż w trakcie wylewki. Podstawowy podział puszek podłogowych zawiera floorboxy wewnętrzne i zewnętrzne. Szukając odpowiedniego dla siebie rozwiązania, możesz zdecydować się na:

  • puszki do betonu – które mogą być wykonane z trwałego metalu lub funkcjonalnego plastiku
  • puszki do podłóg technicznych – pozwalające na łatwy dostęp do gniazdek i kabli, przez co szczególnie zalecane są do powierzchni takich jak biura, czy sale konferencyjne
  • puszki z gniazdem siłowym CEE – czyli floorboxy dedykowane miejscom, gdzie niezbędne jest gniazdo o jak największej mocy
  • puszki hermetyczne – które dzięki specjalnej konstrukcji ochronią przed wilgocią, kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi

Z uwagi na walory estetyczne, dużą popularnością cieszą się puszki podłogowe z możliwością ukrycia w podłodze. 

Jaki floorbox wybrać?

By cieszyć się trwałością puszki podłogowej przez długi czas, warto wybrać odpowiedni jej rodzaj, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb użytkowych. Jeśli wahasz się jak dobrać floorbox do parkietu, betonu czy podłogi technicznej, rozsądnym posunięciem będzie konsultacja z ekspertem, który posłuży profesjonalną radą i pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości. Sprawdź także informacje dostępne na naszej stronie puszkipodlogowe.pl, a w razie potrzeby – skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta lub Działem Technicznym. 

Konserwacja floorboxów

… wiąże się z dbałością o połączenia elektryczne. Warto regularnie sprawdzać, czy wszystkie przewody są odpowiednio dokręcone. Jest to kwestia nie tylko estetyki, ale przede wszystkim – bezpieczeństwa. By cieszyć się pełną ochroną przed zanieczyszczeniami, należy cyklicznie kontrolować również działanie pokryw. Istotną kwestią jest też kontrola uszczelnień – jej brak może prowadzić do pojawienia się wilgoci wewnątrz puszki, co z kolei grozi uszkodzeniem całej instalacji elektrycznej. Ewentualna wymiana floorboxów uzależniona jest więc od tego, w jakim stopniu dbasz o nie na co dzień. Przy odpowiedniej konserwacji, regularnych czyszczeniach, przeglądach technicznych oraz kontrolach ich stanu, Twoje puszki podłogowe będą służyć przez długie lata.

Montaż floorboxów – dlaczego warto

Dobry projekt instalacji elektrycznej powinien uwzględniać potrzeby użytkowe osób, które będą z niej korzystać. Powszechnym problemem zarówno w domach, jak i mieszkaniach bywa potrzeba korzystania z urządzeń elektrycznych w miejscach, w których niemożliwe lub mało praktyczne okazuje się podłączenie sprzętu do zamontowanej w ścianie puszki elektrycznej. W takich sytuacjach nieocenione okazują się floorboxy do wylewki betonowej lub innego rodzaju podłoża. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia utrzymanie porządku w danym wnętrzu, ale przede wszystkim gwarantuje brak konieczności korzystania z prowadzonych na zewnątrz przewodów, wpływających nie tylko na komfort i estetykę, ale głównie na bezpieczeństwo.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy