Reklama

Dom

Budujesz dom? Nie przegap nowości Greinplastu

materiał promocyjny
Dodano: 22.07.2013
5855_nowosci-oferta-greinplast
Share
Udostępnij
Rozmowa z Janem Pilchem, doradcą technicznym w Greinplast Sp. z o.o.

Wraz z nowym sezonem Greinplast uzupełniła swoją ofertę i to o kilkanaście produktów. Skąd taka decyzja?

Jan Plich: Nasza firma bardzo blisko współpracuje z wykonawcami, słuchamy ich uwag i porad. Zawsze przed wprowadzeniem do sprzedaży nowych produktów, które tworzy nasz dział badawczo-rozwojowy, dostarczamy je wykonawcom i to oni sprawdzają je i testują. Później zbieramy od nich informacje, czy produkty już nadają się do wprowadzenia do sprzedaży czy też należy coś poprawić. Od nich też bardzo często dostajemy sygnały, jakie produkty powinniśmy dodać do naszej oferty i staramy się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Tak funkcjonuje nasza firma. 
 
W takim razie, czego brakowało w ofercie Greinplastu? Co wprowadzacie na rynek?
 
Przede wszystkim uzupełniamy swoją ofertę o grupę produktów do hydroizolacji. Dotychczas mieliśmy hydroizolację lekką tzn. „folię płynną”, a teraz wchodzą do oferty dwie dodatkowe izolacje. Pierwsza hydroizolacja standardowa jest przeznaczona na balkony, tarasy, do piwnic, tam gdzie ciśnienie wody nie oddziałuje dłuższy czas na powierzchnię. Natomiast druga hydroizolacja – dwuskładnikowa wysokociśnieniowa – może być zastosowana na powierzchniach, na które woda oddziałuje przez dłuższy czas, np. zbiorniki, baseny albo głębsze piwnice. Obie te hydroizolacje będą składnikami naszego systemu balkonowego i tarasowego. 
 
Czy to oznacza, że do budowy balkonu lub tarasu potrzebny jest specjalny system? Przecież do tej pory budowano je bez takich systemów? 
 
Tak, ale robiono to w niewłaściwy sposób i po pewnym czasie zawsze pojawiały się problemy. Kwestia źle wykonanych balkonów i tarasów wynikała po części z niewiedzy, ale większym problemem były koszty takich rozwiązań. Zazwyczaj wybierano najtańsze rozwiązania, a tymczasem, aby właściwe go wykonać trzeba to zrobić wielowarstwowo i nasz system jest odpowiedzią na takie potrzeby. Jest to zestaw materiałów Greinplast i materiałów uzupełniających, który umożliwia wykonywanie balkonów lub tarasów trwale. Od przygotowania płyty betonowej zaczynając, poprzez wykonanie na niej spadku, który wykonuje się z jastrychu wyrównującego szybkowiążący (Greinplast JWF), aż po uszczelnienie hydroizolacją dwuskładnikową standardową albo hydroizolacją dwuskładnikową wysokociśnieniową. Do tego są specjalne listwy aluminiowe, które umożliwiają odprowadzenie wody poza balkon, maty drenażowe, taśmy uszczelniające. W ten sposób oferujemy cały komplet materiałów do budowy balkonu czy też tarasu we właściwy sposób. 
 
A hydroizolacje bitumiczne? Do czego można stosować te produkty?
 
Ta część naszej oferty to trzy hydroizolacje  bitumiczne i grunt pod nie. Grunt (Greinplast UB) to koncentrat, który przed zastosowaniem należy rozcieńczyć. Jeśli będzie stosowany pod hydroizolację to w stosunku 1:9, jeśli natomiast będzie stosowany na powierzchnie, na które będzie przyklejany styropian lub inny materiał termoizolacyjny, to wówczas rozcieńczamy go w stosunku 1:4. Oferujemy też hydroizolację wodną typu dysperbit (Greinplast IBW), która umożliwia wykonanie hydroizolacji przede wszystkim części betonowych budynków, które są umiejscowione w ziemi, np. fundamentów. Ale świetnie nadaje się również do izolacji dachów z pap. Z kolei hydroizolacja wodorozcieńczalna (Greinplast IBS) może być stosowana zarówno jako hydroizolacja, ale też jako materiał do przyklejania do powierzchni ociepleń, styropianu lub styroduru. Jest to materiał wodny i można nim pracować w temperaturach do +5 ºC. Trzeci spośród tych produktów to hydroizolacja rozpuszczalnikowa (Greinplast IBR), która umożliwia klejenie papy do podłoży betonowych i papy do papy. Wykonywanie przeciwwodnych hydroizolacji podziemnych części budowli oraz przyklejanie ociepleń w niższych temperaturach. Jedynym ograniczeniem jest to, by powierzchnie, na które będą te ocieplenia przyklejane, nie były zaszronione lub mokre.
 
Co jeszcze, poza hydroizolacjami, znajdzie się w nowej ofercie Greinplastu?
 
Wprowadzamy szpachlę polimerową (Greinplast SAS). To również jest uzupełnienie naszej oferty, ponieważ do tej pory mieliśmy gipsy, szpachle, gotowe masy do szpachlowania i wykańczania ścian, ale nie mieliśmy takiego produktu, który byłby typowo przeznaczony do łączenia płyt gipsowo-kartonowych. Nasza szpachla polimerowa wyśmienicie nadaje się do łączenie takich płyt, stosując taśmy zbrojące. To gotowa masa, której nie trzeba rozrabiać. Można nią wykonywać również duże powierzchnie, nie tylko łączenia płyta, nadaje się też do  szpachlowania z wykorzystaniem agregatu. Opracowaliśmy także dwa nowe kleje do przyklejania płytek, różnego rodzaju okładzin ceramicznych. Pierwszy to klej na białym cemencie typu elastycznego (Greinplast PME) do przyklejania naturalnych okładzin, jak marmur, kamień ozdobny itd. A ponieważ jest to klej typu elastycznego, więc można go stosować przy ogrzewaniu podłogowym. Drugim produktem jest klej elastyczny (Greinplast PE-LD), również nadający się na ogrzewanie podłogowe, ale z dodatkowymi cechami i parametrami np. spływ, czyli obsuwanie się płytki po przyklejeniu na ścianę, jest mniejszy niż w przypadku kleju standardowego. Poza tym klej ten wymaga więcej wody zarobowej, czyli wydajność kleju jest większa, a dodatkowo jest on tak skonstruowany, że efekt pylenia w trakcie wsypywania do wiadra jest zminimalizowany. Mamy także zaprawę wyrównującą szybkowiążącą (Greinplast ZWF), która umożliwia wyrównywanie powierzchni pod okładziny ceramiczne na powierzchniach pionowych. Dzięki jej parametrom już po 12 godzinach od nałożenia można na niej przyklejać płytki. Wprowadziliśmy również jastrych grubowarstwowy (Greinplast JP), czyli gotowa wylewka, którą wystarczy wymieszać i można wykonać grubszą powierzchnię. A ponieważ zużycie takiego produktu jest duże, więc musi on być tani i nasza firma przygotowała właśnie taki produkt. Może być stosowany jako warstwa zespolona z płytą, jako warstwa dociskowa np. na styropianie lub w ogrzewaniu podłogowym. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy