Reklama

Biznes

Złoty siatkarz, Aleksander Śliwka na Inauguracji Roku Akademickiego WSIiZ

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 03.10.2018
41267_siatkarz
Share
Udostępnij
W 2018/2019 roku w  Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania studiować będzie blisko 6 tys. studentów  na ponad 20 kierunkach. W tej grupie znajdzie się około 1300 studentów zagranicznych z 40 krajów świata, niekiedy tak odległych jak: Zimbabwe, Kenia, Jemen, Rwanda, Nepal czy Wietnam. Większość z nich studiować będzie  w języku angielskim.
 
W tym roku nowością na studiach I stopnia będzie między innymi projektowanie gier komputerowych na kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna oraz programowanie zaawansowane na kierunku informatyka, jako odrębne ścieżki kształcenia. Na studiach II stopnia otwarty nowy kierunek – zarządzanie.
 
Sporą niespodzianką tegorocznej inauguracji roku akademickiego w WSIiZ była obecność Aleksandra Śliwki – złotego medalisty Mistrzostw Świata Piłki Siatkowej Mężczyzn 2018, którego sukcesy sportowe zostały uhonorowane specjalną nagrodą Prezydenta i Rektora WSIiZ, przyznaną po raz pierwszy w historii uczelni.  
 
Na co dzień Aleksander Śliwka studiuje na kierunku Turystyka i Rekreacja, gdzie pisze pracę licencjacką na temat zasad żywienia oraz przygotowania hoteli dla siatkarzy w trakcie sezonu ligowego.
 
 
Fot. Archiwum WSIiZ
 
W środę „złoty” siatkarz podpisał i wręczył piłkę, którą  władze  uczelni przekażą  na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Prof. Tadeusz Pomianek, prezydent WSIiZ, pogratulował młodemu sportowcowi złotego medalu, a wszystkim gościom  przypomniał, że nie tylko Olek Śliwka, ale także inni siatkarze, jak choćby Piotr Nowakowski, studiowali na rzeszowskiej uczelni, a w ośrodku w Kielnarowej odbywały się treningi siatkarzy polskiej reprezentacji. Prof. Pomianek zażartował nawet, że  uczelnia tak bardzo dba o swoich studentów – sportowców, że inny złoty medalista tegorocznych MŚ, Fabian Drzyzga znalazł na tej  uczelni żonę, która również jest absolwentką WSIiZ.
 
Dr Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ w przemówieniu inauguracyjnym zachęcał studentów do indywidualnego rozwoju, poszukiwania własnej drogi, zadawania pytań o sens i szukania odpowiedzi. Przestrzegał przed kroczeniem ścieżkami wyznaczonymi przez modnych w obecnych czasach, ale nie mających wiele do zaoferowania idoli.
– Jakie będą elity, takie będą masy – stwierdził rektor Gołąbek. 
 
 
Fot. Archiwum WSIiZ
 
W trakcie inauguracji przedstawiony też został nowatorski program stypendialny School of  Leader skierowany do najzdolniejszych studentów wszystkich kierunków, form i stopni kształcenia. Celem programu jest wspieranie najzdolniejszych studentów w rozwoju naukowym oraz kształtowanie postaw i umiejętności liderskich. Uczestnicy programu będą mogli liczyć na darmowe studia.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy