Reklama

Biznes

Polska 2050 poprze Fijołka. Dostanie wiceprezydenta

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 02.03.2024
Konrad Fijołek. Fot. Darek Delmanowicz/PAP
Konrad Fijołek. Fot. Darek Delmanowicz/PAP
Share
Udostępnij

Polska 2050 w nadchodzących wyborach samorządowych na prezydenta Rzeszowa poprze obecnego prezydenta, Konrada Fijołka. – Rozpoczęta w ostatnich wyborach współpraca pokazała, że ten projekt trzeba kontynuować – mówił w piątek w Rzeszowie Bartosz Romowicz, poseł Trzeciej Drogi.

Rozpoczęta w ostatnich wyborach współpraca i poparcie pana prezydenta przez wszystkie siły demokratycznej opozycji pokazała, że ten projekt trzeba kontynuować – przekonywał polityk.

W 2021 roku Fijołek z poparciem całej opozycji

Nawiązał tym samym do zwycięstwa Konrada Fijołka w 2021 roku, kiedy to po śmierci prezydenta Tadeusza Ferenca odbyły się wybory uzupełniające, a Fijołka poparła cała opozycja.

Romowicz zaapelował w piątek w Rzeszowie do sympatyków partii Szymona Hołowni o poparcie w wyborach właśnie obecnego prezydenta Rzeszowa.

Za poparcie Fijołka wiceprezydent dla Polski 2050

Polityk powiedział też, że w związku z udzielonym poparciem, Polska 2050 będzie rekomendowała Krzysztofa Stańkę na wiceprezydenta Rzeszowa. Stańko jest obecnie pełnomocnikiem prezydenta Rzeszowa ds. innowacji i rozwoju.

Fijołek dziękował za otrzymane poparcie, a także za poparcie Romowicza, który trzy lata temu poparł go, kiedy był jeszcze burmistrzem Ustrzyk Dolnych.

Wtedy, to poparcie wymagało wiele odwagi, kiedy dookoła rządził PiS – mówił Fijołek. Dodał, że jednym z postulatów, które przy poprzedniej kampanii zapowiadał razem z liderem Polski 2050 Szymonem Hołownią, był panel obywatelski.

Fijołek bez poparcia PSL

Fijołek w najbliższych wyborach samorządowych otrzymał poparcie: Nowej Lewicy, Platformy Obywatelskiej i Polski 2050. Nie ma takiego poparcia od PSL-u. Partia zapowiedziała start w wyborach Adama Dziedzica, posła i szefa PSL na Podkarpaciu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy