Reklama

Biznes

PO poprze Fijołka, dla niej wiceprezydent po wyborach

Aneta Gieroń, PAP
Dodano: 01.03.2024
Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Fot. Tadeusz Poźniak
Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

W ostatnich tygodniach dużo się mówiło, że Platforma Obywatelska w najbliższych wyborach samorządowych wystawi własnego kandydata na prezydenta Rzeszowa, którym miał być Marcin Deręgowski, radny Miasta Rzeszowa, ale na planach się skończyło. W czwartek PO poparła obecnego prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka. Obecny na konferencji szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w rzeszowskiej Radzie, Marcin Deręgowski odczytał oświadczenie, w którym podkreślił, że obecnie potrzebna jest współpraca na rzecz rozwoju miasta. I jak dodał, nieistotne są natomiast ambicje lokalnych polityków. Jeżeli Konrad Fijołek wygra najbliższe wybory prezydenckie, Marcin Deręgowski zostanie pierwszym wiceprezydentem.

– Najważniejsze dla mieszkańców naszego miasta oraz dla mnie jest rozwój i wzmocnienie Rzeszowa, który będzie obecnie miał na to najlepszy czas i możliwości – mówi lider PO w Rzeszowie. – Bardzo ważne jest pozyskiwanie funduszy od rządu i UE.

Marcin Deręgowski na wiceprezydenta Rzeszowa po wyborach

Deręgowski potwierdza, że PO będzie w ramach porozumienia równoprawnym partnerem dla obozu prezydenta Fijołka.

Zachowujemy prawo do pierwszego wiceprezydenta i idziemy ramię w ramię po zwycięstwo i lepszą przyszłość dla naszego miasta – mówi. – W tej chwili posiadamy 4 radnych w Radzie Miasta Rzeszowa, a naszym celem jest podwojenie stanu posiadania i wprowadzenie do Rady 8 radnych.

PO porozumiała się z Konradem Fijołkiem

Zdzisław Gawlik, szef podkarpackiego PO zapewnia, że cieszy się, iż udało się dojść do porozumienia z Fijołkiem. 

– Liczę, że ta współpraca między nami będzie owocna i przyniesie obopólne korzyści dla każdego mieszkańca Rzeszowa, Podkarpacia i całej Polski – mówi Gawlik. szef PO na Podkarpaciu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy