Reklama

Biznes

Krzysztof Bałata odchodzi z Klinicznego Szpitala nr 2. Zarząd przyjął rezygnację

Aneta Gieroń
Dodano: 03.02.2020
49629_balata
Share
Udostępnij
W piątek wieczorem, tuż po zakończeniu nadzwyczajnego posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, na której omawiano konflikt w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, Krzysztof Bałata, dyrektor szpitala, zrezygnował ze stanowiska. W poniedziałek rano, Tomasz Leyko poinformował, że Zarząd Województwa Podkarpackiego w pełnym składzie przyjął rezygnację Krzysztofa Bałaty z funkcji dyrektora, a umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron we wtorek.  
 
W komunikacie, jaki przesłał Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego czytamy: „Dzisiaj o godzinie 8.00 zarząd województwa rozpoczął obrady od punktu ws. złożonej rezygnacji Krzysztofa Bałaty z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Zarząd obradujący dziś w pełnym składzie przyjął rezygnację pana Krzysztofa Bałaty z funkcji dyrektora. Umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron z dniem jutrzejszym.”
 
Takiego scenariusza można się było spodziewać po piątkowych obradach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w której udział brali m.in: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki; Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia; Władysław Ortyl, marszałek województwa, a na sali siedziały pielęgniarki i położne z rzeszowskich i podkarpackich szpitali. Rozmowy były długie i burzliwe, a Rada zarekomendowała Krzysztofowi Bałacie polubowne rozwiązanie spraw pracowniczych do 7 lutego 2020 br. oraz uzgodnienie wypłaty od września 2018 r. spornych dodatkowych środków z tytułu OWU dla pielęgniarek i położnych do 14 lutego br.

Po tych uzgodnienia dyrektor Bałata podał się do dymisji, a w poniedziałek jego rezygnacja została przyjęta przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy