Reklama

Biznes

Przetarg na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [FOTO]

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 30.12.2022
70477_screenshot_11
Share
Udostępnij
Rzutem na taśmę, czyli tuż przed końcem roku, co było warunkiem utrzymania rządowej dotacji na tę inwestycję, Rzeszów ogłosił przetarg na projekt i budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. 
 
O tym, że przetarg jest już ogłoszony prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek poinformował podczas konferencji prasowej w ratuszu. 
 
– Dzisiaj mamy sympatyczny moment, ale żeby do niego dojść, musieliśmy rozwiązać prawdziwy węzeł gordyjski, jaki narósł wokół tego zadania w poprzednich latach. Na szczęście udało nam się kupić tereny niezbędne do budowy, a także przygotować koncepcję stadionu, który spełni wymogi zarówno lekkoatletyczne, jak i piłkarskie. Cieszę się, że w dążeniu do realizacji tej inwestycji mamy wsparcie na szczeblu centralnym – podkreślił prezydent Konrad Fijołek.      
 
Parę tygodni temu miastu udało się dopiąć kupno działek, co okazało się konieczne po przeprowadzonym wcześniej audycie inwestycji. Wynikiem audytu jest bowiem koncepcja nowego stadionu, na bazie której powstanie nowy projekt. Wizualizacje zaprezentował podczas konferencji w ratuszu wiceprezydent Rzeszowa Dariusz Urbanik. 

– Ten model stadionu to właśnie efekt naszej pracy, którą prowadziliśmy przez ostatnie miesiące. Rozwiązania, które są w nim zawarte spełniają wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Zawiązku Piłki Nożnej. Tak, aby można było rozgrywać na nim mecze piłkarskiej ekstraklasy, czy organizować zawody lekkoatletyczne najwyższej rangi – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.
 
Według koncepcji stadion ma pomieścić około 7900 widzów. Widownia w całości ma być przykryta dachem, a pod jej częścią powstanie dodatkowa, kryta bieżnia lekkoatletyczna. Od strony ul. Wyspiańskiego, w miejscu fragmentu trybuny zaplanowano przestrzeń, która posłuży m.in. do organizacji imprez kulturalnych na obiekcie. Będzie można tutaj na przykład rozłożyć scenę.
 
Inwestycję mają finansować wspólnie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które zadeklarowało na ten cel 60 mln zł oraz miasto Rzeszów i samorząd województwa podkarpackiego. Jak podkreślił Krzysztof Sobolewski, poseł PiS, w razie potrzeby resort sportu nie wyklucza zwiększenia dotacji. W konferencji wzięli udział także Tomasz Poręba, europoseł PiS oraz Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego. Plan miasta zakłada otwarcie obiektu w 2025 roku.   
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy