Reklama

Biznes

Zarząd znalazł 28 mln zł na CWK w Jasionce, na resztę weźmie kredyt

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 29.10.2013
8491_6907_Centrum-Kongresowe-w-Jasionce
Share
Udostępnij
Są dodatkowe pieniądze na budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w podrzeszowskiej Jasionce – poinformował nas Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Stosownych zmian w budżecie dokonali radni sejmiku podczas poniedziałkowego posiedzenia.
 
Samorząd wojewódzki zamierzał przeznaczyć na ten cel prawie 90 mln zł. Najniższa oferta w przetargu opiewała na kwotę o ponad 33 mln zł wyższą. 
Zamawiający (czyli woj. podkarpackie) zamierzał przeznaczyć na „Inżyniera Kontraktu” kwotę prawie 960 tys. zł. W wyniku przetargu spadła ona o ponad 400 tys. zł. Wyniki procedury przetargowej powodują wzrost całkowitej wartości projektu do kwoty ponad 134,8 mln zł.

W wyniku zapytania skierowanego do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, marszałek woj. podkarpackiego 17 października br. uzyskał zapewnienie od Iwony Wendel, podsekretarza stanu w MRR, o możliwości zwiększenia dofinansowania o kwotę ponad 16,5 mln zł. 
 
Resztę wydatków samorząd województwa musi pokryć z własnych pieniędzy.  W wyniku zmiany struktury finansowania inwestycji drogowych, na CKW przeznaczono kwotę ponad 11,8 mln zł. Na brakujące 4,3 mln samorząd w 2014 roku zaciągnie kredyt.
 
Obiekt CKW jest  podzielony na część kongresową (w kształcie odwróconego stożka) i część wystawienniczą (bryła elipsoidy). W części kongresowej znajdą się m.in. dwie sale konferencyjne, restauracja z zapleczem kuchennym, sala bankietowa i kongresowa, szatnia. W części wystawienniczej znajdzie się przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7500 m kw., pomieszczenia biurowe, podziemny parking, pomieszczenia techniczne i inne. W Centrum planowane jest także ulokowanie „Centrum Nauki – Łukasiewicz” – interaktywnego, multimedialnego ośrodka naukowo-edukacyjnego, a także biura United Nations Global Compact, które zajęłoby się przygotowaniem i realizacją Strategii Karpackiej. CWK w założeniach samorządu wojewódzkiego to również dobre miejsce dla innych instytucji i agend międzynarodowych, nastawionych na rozwój wiedzy, przedsiębiorczości i innowacyjności.

Zgodnie z podpisaną umową, zakończenie projektu przypada na 30 grudnia 2015 r. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy