Reklama

Biznes

Rzeszowianie posadzą drzewa. Konrad Fijołek chce im pomóc

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 28.10.2021
28.10.2021 Rzeszow.
Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow
Share
Udostępnij
W ostatnim czasie rzeszowianie mogli podziwiać nie tyle sadzenie, co wycinanie drzew. Dwa tygodnie temu pilarze na polecenie dewelopera wycięli 40 drzew przy ulicy Dominikańskiej. Teraz prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek zapowiada wspólne spacery z mieszkańcami, podczas których sadzone będą drzewa w centrum miasta. Pierwszy spacer w sobotę, 6 listopada o godz. 10.00.

W tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi w sumie ponad 800 drzew. Lokalizacje nowych nasadzeń mają wybrać mieszkańcy. 

– Zapowiadaliśmy wielokrotnie, że będziemy intensyfikować nasadzenia. Chodzi zarówno o nasadzenia zastępcze, jak i zakup większych sadzonek drzew. Dlatego zapraszamy mieszkańców Rzeszowa, by wskazywali i podpowiadali nam, gdzie powinny znaleźć się nasadzenia drzew, żeby wypełnić nasze miasto przestrzenią zieloną – mówił w czwartek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Spacer #Sadzimy Rzeszów, rozpocznie się w Rynku, następnie przejdzie ul. Słowackiego do Fontanny Multimedialnej, ul. Zamkową, Moniuszki, Cieplińskiego, Pułaskiego, do Parku Jedności Polonii z Macierzą, ul. Sondeja, ul. Ks. Jałowego, do Placu Farnego. 

– Jeszcze tej jesieni na tych ulicach pojawi się 66 nowych drzew. Lipy, dęby, buki, czyli gatunki drzew rodzimych, o dużych parametrach – średnicy pnia od 18 do 30 cm i wysokości nawet do 4,5 m. Chcielibyśmy też zapytać rzeszowian, gdzie widzieliby nowe miejsca pod nasadzenia drzew – zapowiedziała Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.
 
W trakcie sobotniego spaceru pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej na mapie cyfrowej będą sprawdzali wybrane przez mieszkańców lokalizacje. Natomiast 2 listopada o godz. 17.00 w Urban Lab odbędzie się Rzeszowskie Forum Zieleni, czyli otwarta dyskusja na temat zieleni w mieście, krajobrazu miasta oraz adaptacji miasta do zmian klimatu i retencji.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy