Reklama

Biznes

Kandydaci do Senatu: Andrzej Marciniec i Józef Habrat

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 04.09.2013
6980_kandydaci-do-senatu-2
Share
Udostępnij
Kończymy cykl prezentacji kandydatów ubiegających się o fotel senatora w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 (powiaty: dębicki, mielecki, kolbuszowski, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski), które odbędą się 8 września. Przedstawiliśmy już sylwetki Mariusza Kawy (PO-PSL), Zdzisława Pupy (PiS), Kazimierza Ziobry (Solidarna Polska), Ewy Kantor (kandydatka niezależna) i Ireneusza Dzieszki (Prawica Podkarpacka). Dziś sylwetki Andrzeja Marcińca, reprezentującego PJN, i Józefa Habrata, przedstawiciela Samoobrony. 
 
Andrzej Marciniec ma 47 lat. Urodził się w Dębicy, mieszka w Łączkach Kucharskich w gm. Ropczyce. Żonaty, czwórka dzieci. Wspólnie z żoną zaopiekowali się także dwiema dziewczynkami z Zakonnego Domu Dziecka w Mochnaczce Niżnej. Od 1989 r. Andrzej Marciniec pracuje w Firmie Oponiarskiej T.C. Dębica SA.
 
Działalność społeczną rozpoczął w 2000 r., a zaczęło się od starań o budowę zbiorników retencyjnych, które pozwoliłyby zabezpieczyć mieszkańców powiatu (i nie tylko) przed powodziami. W 2006 r. został radnym miejskim w Ropczycach z listy PiS, ale pod koniec kadencji poróżnił się z liderami swojej partii w tym mieście. W wyniku tych nieporozumień nie zgodził się na ponowne kandydowanie z listy PiS i wspólnie z przyjaciółmi założył KWW PLIS. Na wniosek lokalnych działaczy PiS został wykluczony z partii, choć – jak twierdzi na swojej stronie internetowej – do tej pory nie otrzymał oficjalnej informacji, kto złożył wniosek o jego wykluczenie i jakie były powody jego usunięcia z partii. 
 
Jest jednym z organizatorów PJN na Podkarpaciu. W 2011 r. bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z listy tego ugrupowania. 
 
Józef Habrat ma 60 lat. Żonaty, ojciec trzech córek. Ekonomista, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz z zakresu ekonomiki i organizacji spółdzielczości na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył także studium pedagogiczne na Politechnice Rzeszowskiej.
 
Wieloletni pracownik Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Krośnie i Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" w Miejscu Piastowym. Od 15 lat prowadzi w Krośnie licencjonowane biuro rachunkowe. Wieloletni działacz sportowy w klubach MLKS „Orlew" Krosno i MLKS „Igloopol" Miejsce Piastowe.
 
Do 1989 r. należał do PZPR. Obecnie jest działaczem Samoobrony. W latach 2005-2007, kiedy Samoobrona współrządziła krajem, Habrat był asystentem posła Janusza Maksymiuka. Został wtedy członkiem zarządu spółki Agro-Hurt, której udziałowcem jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 
Zainteresowania: sport, turystyka, strategie podatkowe. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy