Reklama

Biznes

Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa!

Aneta Gieroń
Dodano: 13.06.2021
54290_fijolek
Share
Udostępnij
Według sondażu exit poll, jaki przygotował Instytut Badań Samorządowych, działający w ramach Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, Konrad Fijołek wygrał I turę wyborów z wynikiem 55,8 proc. i jeśli ten wynik się potwierdzi, oznacza to, że już 13 czerwca rzeszowianie wybrali nowego prezydenta. Drugie miejsce zajęła Ewa Leniart, poparło ją 25,1 proc. wyborców, trzecie miejsce przypadło Grzegorzowi Braunowi, który zdobył 9,8  proc. i ostatnie, czwarte miejsce zajął Marcin Warchoł. Ostateczne wyniki w poniedziałek rano poda Państwowa Komisja Wyborcza.

– Bardzo Wam dziękuje, to wy jesteście autorami tego historycznego sukcesu. Nisko się Wam kłaniam. Drodzy rzeszowianie jesteście przecudowni – mówił wyraźnie wzruszony Konrad Fijołek, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów. – Pokazaliście, jak pięknym może być to miasto. Piękniejszych okoliczności, w których wyłonił się nowy prezydent Rzeszowa, nie można było sobie wyobrazić. Bardzo dziękuję wszystkim rzeszowianom, którzy wzięli udział w wyborach i wszystkim tym, którzy zagłosowali na ten piękny program, który chcę realizować.
 
Fijołek dodał, że z pokorą czeka na ostateczny wynik wyborczy. 
 
– W Rzeszowie, drodzy rzeszowianie i drodzy Polacy, nie wygrała żadna opcja, formacja, ani strona. W Rzeszowie zwyciężyła jedność. Po pierwsze między nami radnymi, a następnie jedność między rzeszowianami. Jestem głęboko przekonany, że w Polsce już wkrótce zwycięży ta jedność i z Rzeszowa zacznie się droga do jedności, samorządności i demokracji. Mam nadzieję, że puściliśmy w Polskę ważny sygnał, że można się jednoczyć wokół ważnych spraw – mówił Fijołek.

Nieoficjalny zwycięzca pogratulował swoim kontrkandydatom i zaprosił do współpracy. Zapowiedział też, że od poniedziałku zabiera się do pracy, a rzeszowianie pojadą na zasłużone wakacje.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy