Reklama

Biznes

Szkolenia dla biznesu w Podkarpackim Parku Biznesowym

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 09.10.2024
Łukasz Pawul, Senior Consultant, Associate Director Sandler Training Polska Sp. z o.o. Fot. Archiwum RARR S.A.
Łukasz Pawul, Senior Consultant, Associate Director Sandler Training Polska Sp. z o.o. Fot. Archiwum RARR S.A.
Share
Udostępnij

W najbliższych tygodniach, w Podkarpackim Parku Biznesowym w Jasionce odbędą się aż dwa, bezpłatne szkolenia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. 16 października – „#Meeting: Złam schemat i zacznij sprzedawać więcej”. W trakcie wydarzenia, które poprowadzi Łukasz Pawul, będzie można poznać i przećwiczyć niestandardowe (i skuteczne) techniki sprzedaży zawarte w programie szkolenia opartego na metody Sandlera. 23 października równie ważne dla biznesu spotkanie, tym razem z ekspertami od unijnych dotacji – „#Meeting: Dotacje na innowacje. Instrumenty wsparcia Funduszy Europejskich”. Organizatorem obu wydarzeń są: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Podkarpacki Parki Naukowo-Technologiczny „Aeropolis”, we współpracy z: Sandler Training Polska, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, WFOŚiGW w Rzeszowie oraz PAIH Regionalnym Biurem Handlowym w Rzeszowie.

By wziąć udział w szkoleniach wystarczy się zarejestrować. Na spotkanie 16 października
z Łukaszem Pawulem na stronach: https://app.evenea.pl/event/zlamschemat/. Na szkolenie 23 października z ekspertami od unijnych dotacji na innowacje pod adresem: https://app.evenea.pl/event/instrumentywsparcia/.

Dlaczego warto? Choćby z tego powodu, że Łukasz Pawul, to dyplomowany trener biznesu na poziomie mistrzowskim, certyfikowany coach menedżerski, mediator, a jednocześnie przedsiębiorca. Trener, który zna się na sprzedaży bezpośredniej, jak i z wykorzystaniem kanałów zdalnych. W swojej ponad dwudziestoletniej karierze budował, rozwijał zespoły sprzedażowe, wspierał menedżerów jak i tworzył struktury oraz strategie wsparcia sprzedaży.

– Celem warsztatu jest wsparcie sprzedawców i menedżerów w rozwijaniu umiejętności sprzedażowych, które nie tylko podnoszą skuteczność, ale również pomagają budować trwałe, wartościowe relacje biznesowe – mówi Łukasz Pawul, Senior Consultant, Associate Director Sandler Training Polska Sp. z o.o.

– Nie ma rozwoju w strefie komfortu i (często) komfortu w strefie rozwoju – dodaje szkoleniowiec. – Ale największą satysfakcję sprawia mi, kiedy ludzie przełamują wewnętrzne blokady i wchodzą na wyższy – dotychczas nieosiągalny dla nich poziom. Nasze spotkanie 16 października ma nie tylko dostarczyć skuteczne techniki sprzedaży, ale również zmianę podejścia uczestników do relacji z klientami.

Nowoczesne Techniki Sprzedaży

A w tym może pomóc wspomniana metoda Sandlera, czyli techniki sprzedażowe polegające przede wszystkim na tworzeniu realnej więzi między dwoma osobami: handlowcem i konsumentem. Sprzedawca poniekąd wchodzi w rolę kupującego, podziela jego wątpliwości, staje się przede wszystkim zaufanym doradcą. System sprzedaży Sandlera, opracowany w 1967 roku przez Davida Sandlera, skupia się na tym, aby przedstawiciele handlowi działali jako doradcy, a nie nachalni sprzedawcy.

Szkolenie dedykowane jest sprzedawcom oraz menedżerom sprzedaży i daje możliwość rozwinięcia umiejętności społecznych, poprawę skuteczności sprzedaży oraz opanowanie unikalnych technik, które zwiększą efektywność i dochody.

Fundusze Europejskiej przez 20 lat odmieniły Podkarpacie

Jak zauważa Krystian Kapinos, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., RARR to pierwsza w regionie instytucja pomagająca przedsiębiorcom i samorządom w sięganiu po fundusze europejskie wpierw z programów przedakcesyjnych, a po 2004 roku, gdy Polska weszła do Unii Europejskiej, już z kolejnych projektów unijnych.

– Fundusze Europejskie, jakie udało się wykorzystać na Podkarpaciu w ostatnich 20 latach, miały kluczowy wpływ na rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości. Dzięki temu wsparciu możliwe było powstanie wielu innowacyjnych inicjatyw, takich jak chociażby Podkarpacki Park Biznesowy – dodaje wiceprezes Kapinos.

Tym bardziej warto skorzystać z kolejnych dotacji wspierających rozwój zielonej przedsiębiorczości, o których będzie mowa 23 października w ramach „#Meeting: Dotacje na innowacje. Instrumenty wsparcia Funduszy Europejskich”.

O szczegółach „Kredytu ekologicznego FENG dla przedsiębiorstw”, który pozwala na rozwój ekologicznych projektów i transformację energetyczną firm, opowie Mateusz Szulc, główny ekspert ds. wsparcia sprzedaży instrumentów UE Banku Gospodarstwa Krajowego, doskonale znanego większości przedsiębiorców.

Nie jest bowiem tajemnicą, że BGK od lat wspiera polskie przedsiębiorstwa, pomagając im nie tylko w dostępie do kapitału, ale również w realizacji projektów mających realny wpływ na zrównoważony rozwój. Kredyt ekologiczny FENG to odpowiedź na współczesne wyzwania gospodarcze, takie jak transformacja energetyczna i konieczność ograniczania emisji CO₂.

Finansowanie zielonych inwestycji i wdrożenia ekologicznych rozwiązań w firmach

Warsztaty 23 października są doskonałą okazją dla przedsiębiorców do zdobycia praktycznej wiedzy o możliwościach finansowania zielonych inwestycji i wdrożenia ekologicznych rozwiązań w firmach.

Na biznesowe wsparcie podkarpaccy przedsiębiorcy od 30 lat mogą też liczyć w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Niedawno powstał tam Dział Rozwoju Biznesu, którego misją jest kompleksowe wspieranie przedsiębiorstw w ich rozwoju, oferując profesjonalne usługi komercyjne. Chodzi m.in. o pozyskiwanie środków z Funduszy Europejskich, z pełnym wsparciem na każdym etapie: od wyboru odpowiedniego konkursu, przez przygotowanie kompletnej dokumentacji, aż po finalizację procesu aplikacyjnego.

– Udział w konkursach unijnych często wymaga przygotowania specjalistycznych analiz: audytów technologicznych, wzorniczych, energetycznych czy dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Te dokumenty stanowią obligatoryjne załączniki do wniosków, a nasi eksperci skutecznie wspierają firmy w ich opracowaniu – dodaje wiceprezes RARR S.A.

Tym samym przedsiębiorcy, którzy 16 i 23 października wezmą udział w wydarzeniach organizowanych w Podkarpackim Parku Biznesowym, skorzystają nie tylko z kompendium wiedzy o nowoczesnych technikach sprzedaży, ale też pozyskiwania funduszy unijnych i wsparcia dla biznesu. Wydarzenia są dofinansowane przez Unię Europejską w ramach konkursu pn. “Fundusze Europejskie wokół nas. Podkarpackie 20 lat w UE”, który został zorganizowany w ramach projektu “Komunikacja i widoczność Funduszy Europejskich na Podkarpaciu w 2024 roku”, realizowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 (FEP 2021-2027). 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy