Reklama

Biznes

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach

Materiał Partnera
Dodano: 16.12.2020
52344_euro-banknotes-3212757__340_6-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Duża konkurencja na rynku sprawiła, że łatwo dostać dziś kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach. Podpowiadamy, gdzie zwrócić się po pieniądze w sytuacji, gdy nie chcemy prosić pracodawcy o dokumenty umożliwiające nam zaciągnięcie pożyczki. Okazuje się, że mamy do wyboru sporo opcji.

Jakie wymagania stawia zazwyczaj kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to niezwykle prosty produkt finansowy, dzięki któremu dostaniemy od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych na dowolny cel. Po taką formę wsparcia finansowego zwrócimy się wyłącznie do banku. Z tego powodu będziemy musieli sprostać szeregowi wymagań, które stawiają przed klientami instytucje finansowe podlegające prawu bankowemu. Czego może zażądać od nas bank, kiedy będziemy chcieli zaciągnąć kredyt gotówkowy? Aby uzyskać finansowanie, powinniśmy posiadać:

  • ukończone 18 lat,
  • dowód osobisty,
  • pozytywną historię kredytową,
  • zdolność kredytową co do wnioskowanej sumy,
  • stabilne źródło przychodów.

Udokumentowanie tego ostatniego często wiąże się z wnioskowaniem o odpowiednie zaświadczenie o zarobkach u pracodawcy. Nie zawsze jest to komfortowe, a zdaniem wielu ludzi zwyczajnie ingeruje w prawo do prywatności. Dlatego też w celu znalezienia dodatkowej gotówki wiele osób przeszukuje rankingi pożyczek pozabankowych, takich jak https://loando.pl/ranking/najlepsze-pozyczki-na-dowod To najprostszy sposób na uniknięcie procedur i formalności, ale na całe szczęście w ostatnich latach pojawiło się kilka sposobów, aby także w przypadku banku kredyt na dowód nie wiązał się z krępującą prośbą do szefa.

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach dostaniemy w naszym banku

Banki znacznie ułatwiają procedury tym klientom, którzy wykazują wobec nich lojalność. Dotyczy to również procesu starania się o kredyt gotówkowy. Najłatwiejszym sposobem na ominięcie wymogu przedstawiania zaświadczeń o zarobkach jest zwrócenie się o finansowe wsparcie do instytucji, w której prowadzimy rachunek osobisty. Na jakiej zasadzie uzyskamy wówczas pieniądze? Naszą zdolność do comiesięcznego regulowania rat bank ustali na podstawie dotychczasowych wpłat. Dobrze więc, żeby było to konto podstawowe, na które każdego miesiąca spływa pensja lub pieniądze z innego źródła. Działa to więc jak kredyt na wyciąg z konta, tyle że w tym przypadku bank sprawdza wszystko automatycznie. I to nawet w przeciągu kilkunastu sekund!

Czasami potrzebne będzie także dodatkowe oświadczenie

Popularną ofertą bez zaświadczeń jest tzw. ?kredyt na oświadczenie?. Jako że zazwyczaj banki oferują je wyłącznie stałym i nowym klientom, sposób działania jest podobny jak w przypadku sprawdzania zdolności kredytowej poprzez skontrolowanie regularnych przychodów na konto w danej instytucji. Dodatkowo musimy jednak podpisać oświadczenie, w którym deklarujemy posiadanie stałych zarobków oraz ich wysokość. To kapitalne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie zawsze są w stanie określić szczegółowo miesięczne zarobki. Musimy jednak pamiętać, aby przy podpisywaniu takiego dokumentu nie naginać rzeczywistości. Kłamstwo może być w tym przypadku traktowane jako próba wyłudzenia!

Innym sposobem na potwierdzenie zarobków do kredytu jest PIT za ostatni rok

Nie w każdym banku wystarczy oświadczenie. Innym sposobem na takie przeprowadzenie procesu przyznawania kredytu, aby klient nie musiał zwracać się do swojego pracodawcy, jest wymóg przedstawienia PIT-u za ostatni rok. Rozliczenie podatkowe zawiera istotne z punktu widzenia instytucji finansowej informacje, takie jak źródła zarobków oraz wysokość dochodów. Ze względu na roczny cykl składania takiego dokumentu w urzędzie skarbowym, jest to jednak oferta sezonowa. Jako że oddajemy PIT-y do końca kwietnia, maksymalnie honorowane będą przez banki do czerwca.

W jakich konkretnie instytucjach nie musimy martwić się o zaświadczenie?

Listę banków, w których bez problemu uzyskamy kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń, znaleźć można na stronie https://www.bytomski.pl/polecamy/25649-kredyt-bez-zaswiadczen-w-jakich-bankach-mozna-go-uzyskac Wynika z niej, że wyciąg z konta wystarczy w Pekao, Citi Handlowym i Millennium. Santander, Getin i BNP Paribas wymagają z kolei przedstawienia PIT-u. Do tej listy warto byłoby dorzucić jeszcze Alior Bank, gdzie Pożyczka z Mikrokosztami pozwala uzyskać za samo oświadczenie nawet 5000 zł. Autorzy artykułu zwracają ponadto uwagę na negatywny aspekt kredytu gotówkowego, przy którym nie musimy przedstawiać dokumentów potwierdzających stabilność zatrudnienia, a o którym nie zawsze się wspomina. Chodzi tu o maksymalne limity, które są często znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych kredytów z zaświadczeniami. Banki tymczasem pomijają ten aspekt w swoich reklamach.

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach – podsumowanie

Co warto zatem wiedzieć, jeśli z jakichś powodów nie chcemy zwracać się o wystawienie stosownego dokumentu do pracodawcy, a zależy nam na dostaniu gotówki do ręki z samym dowodem?

  • Udokumentowanie stabilnego źródła przychodów jest jednym z wymogów kredytowych w bankach.
  • Aby starać się o gotówkę, możemy jednak przedstawić także wyciąg z konta lub PIT.
  • Najlepiej uczynić to w banku, w którym prowadzimy swoje podstawowe konto ROR.
  • Uproszczone procedury funkcjonują w Pekao, Citi Handlowym, Millennium, Santanderze, Getin Banku, BNP Paribas czy Aliorze.
  • Niestety, za łatwiejszym trybem uzyskania wsparcia finansowego idą mniejsze kwoty, na które możemy liczyć.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy