Reklama

Biznes

Od piątku utrudnienia w ruchu na Warszawskiej

Aneta Gieroń
Dodano: 29.09.2023
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Share
Udostępnij

W piątek, 29 września, rozpoczyna się układanie nawierzchni na zachodniej części przebudowywanej ul. Warszawskiej a także na odcinkach ulic Myśliwskiej i Łowieckiej. W związku z pracami będą utrudnienia w ruchu.

Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji drogowych trwających obecnie w Rzeszowie. Jej koszt to 33,5 mln zł. Zakres prac objął rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Częścią tego zadania jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Przebudowa ulicy Warszawskiej

– W piątek, 29 września, wykonawca przebudowy – firma Strabag rozpocznie układanie nawierzchni na zachodniej jezdni ul. Warszawskiej a także na ulicach Myśliwskiej i ul. Łowieckiej oraz na skrzyżowaniu Warszawskiej i Myśliwskiej. W związku z tymi pracami mogą występować większe utrudnienia w ruchu. Prace przy układaniu nawierzchni potrwają do 5 października – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Przebudowa ul. Warszawskiej zakończy się w tym roku.  Projekt jest współfinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy