Reklama

Biznes

Nowy żłobek i przedszkole w Boguchwale, która rośnie

Alina Bosak
Dodano: 01.09.2023
  • W Boguchwale otworzono nowe przedszkole i żłobek na osiedlu Gaj. Fot. UM Boguchwała
W Boguchwale otworzono nowe przedszkole i żłobek na osiedlu Gaj. Fot. UM Boguchwała
Share
Udostępnij

1 września Boguchwała otworzyła nową placówkę dla maluchów, w której mieści się żłobek i przedszkole. Powstała ona na osiedlu Gaj – stale rozbudowywanej części miasteczka, które liczy ok. 6 tys. mieszkańców i chwali się ich rosnącą liczbą.

Gmina Boguchwała jako jedna z nielicznych w Polsce może pochwalić się dodatnim przyrostem naturalnym. W ostatnich latach przybyło jej 2 tysiące mieszkańców. Obecnie ma ich 21 tysięcy, w samym mieście 6 tys. Na osiedlu Gaj powstają nowe bloki mieszkaniowe i tu także otwarto dziś – żłobek i przedszkole.

Przedszkole za 8 mln zł

To trzecie przedszkole i drugi żłobek w mieście wybudowano za ponad 8 mln zł. W tej kwocie ok. 7 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Polski Ład.         

Budynek wybudowano na planie litery L. Ma dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się część żłobkowa z czterema salami dla dzieci, toaletami, pokojem wychowawców i pomieszczeniami pomocniczymi. Na piętrze będą przebywać przedszkolaki. Tam także są cztery sale dla dzieci, szatnie, pokój pielęgniarki i inne pomieszczenia. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zagospodarowano także teren wokół budynku – wybudowano m.in. miejsca postojowe dla samochodów osobowych, place zabaw dla przedszkola i żłobka, a także plac gier zespołowych oraz elementy małej architektury.

Żłobek i przedszkole dla 200 dzieci

Docelowo mają tu powstać po cztery oddziały w żłobku i w przedszkolu. Budynek jest przystosowany do przyjęcia łącznie 100 dzieci w czterech oddziałach przedszkolnych oraz 100 dzieci w czterech oddziałach żłobka. W chwili otwarcia zapisanych do niego było 100 maluchów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy