Reklama

Biznes

Technologie informatyczne. Bezpłatna konferencja w AEROPOLIS

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 31.07.2019
46717_Aeropolis
Share
Udostępnij
Programy komputerowe są coraz skuteczniejszym narzędziem przedsiębiorstw do kontrolowania kosztów oraz analizy wyników pracy i opłacalności projektów. Konferencję na temat najnowszych rozwiązań organizuje Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach projektu Enterprise Europe Network. Wydarzenie pt. „Controlling i rachunkowość zarządcza w przedsiębiorstwie – wdrożenie oraz funkcjonowanie z zastosowaniem nowoczesnych technologii informatycznych” odbędzie się 26-27 września w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce. Udział jest bezpłatny.
 
Najnowsze technologie informatyczne ułatwiają zarządzanie przedsiębiorstwem i stają się nieodzownym narzędziem nie tylko dużych i średnich, ale również małych firm. O tym, jak je wdrożyć oraz jak z ich możliwości korzystać, będzie można już we wrześniu dowiedzieć się podczas dwudniowej konferencji w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS. 
 
– Eksperci i prelegenci podzielą się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Powiedzą, w jaki sposób technologia informatyczna wykorzystywana jest w rachunkowości zarządczej i controllingu przedsiębiorstwa. Przedstawione zostaną praktyczne zastosowania systemów informatycznych wraz z konkretnymi rozwiązaniami przyjętymi przez polskie przedsiębiorstwa. Program konferencji przewiduje urozmaicone formy zajęć, jak wykłady, warsztaty, panel dyskusyjny, z wykorzystanie nowoczesnych narzędzi multimedialnych– mówi Grzegorz Tabisz, kierownik Centrum Transferu Technologii i Innowacji oraz ośrodka Enterprise Europe Network w RARR S.A., organizującego konferencję.
 
Podczas wydarzenia omówiona zostanie m.in. metoda Earned Value (z angielskiego wartość wypracowana). To jedna z technik zarządzania projektami, służąca mierzeniu wyników i rozwoju przedsięwzięcia. Stosowane w niej obliczenia i wykresy pozwalają uzyskać informacje, dotyczące kosztów, harmonogramu, wyników pracy oraz porównać, na ile stan obecny odpowiada zakładanym na początku planom, a także przewidzieć trend i końcowy efekt. Metodę Earned Value menedżerowie często wykorzystują do kontroli kosztów. 
 
Wydarzenie dedykowane jest osobom, które w przedsiębiorstwie zajmują się problematyką opłacalności projektów inwestycyjnych, rachunkowości zarządczej i controllingu. To także świetna okazja do nabycia przydatnej wiedzy dla tych, którzy pragną rozwijać swoją dalszą karierę zawodową w tym kierunku. – Szczególnie zapraszamy właścicieli przedsiębiorstw, członków kadry zarządzającej, dyrektorów i kierowników finansowych oraz aktualnych i przyszłych kontrolerów finansowych – mówi Grzegorz Tabisz. 
 
Warto zaznaczyć, że udział w konferencji jest bezpłatny, a jej uczestnicy będą mieli dodatkowo okazję zapoznać się z ofertą usług Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. dla przedsiębiorców. W programie jest również zwiedzanie Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania AEROPOLIS.
 
Więcej informacji na temat konferencji będzie można uzyskać już wkrótce na naszych stronach internetowych: www.rarr.rzeszow.pl
Rejestracja na konferencję odbywa się za pomocą formularza internetowego, pod adresem:https://evenea.pl/event/een-controlling/

Program konferencji

26 września, czwartek
8.30  Rozpoczęcie I dnia, wystąpienia pracowników RARR S.A., prezentacja produktów RARR S.A.
9.30 – 11.15 Rachunek kosztów standardowych (planowanych)
11.15 – 11.30 Przerwa 
11.30 – 13.15 Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu ekonomicznej wartości dodanej (Metoda EVA)
13.15 –13.45 Przerwa 
13.45 – 14.15 Wykorzystanie praktyczne arkusza Excel dla potrzeb analizy opłacalności projektów inwestycyjnych i rachunkowości zarządczej
14.15 Zakończenie I dnia
14.15 Prezentacja Laboratorium PPNT
 
27 września, piątek
8.30 Rozpoczęcie II dnia, wystąpienia pracowników RARR S.A., prezentacje produktów RARR S.A.
9.00 – 10.45 Controlling i rachunkowość zarządcza w praktyce (wykorzystanie Skonsolidowanej Karty Wyników)
10.45 – 11.00 Przerwa 
11.00 –12.00 Metoda  Earned Value w zarządzaniu projektami
12.00– 12.30 Systemy Informatyczne  jako narzędzia analityczne dla przedsiębiorstw
12.30–13.00 Systemy Informatyczne jako narzędzia rachunkowości zarządczej 
13.00 – 13.30 Przerwa 
13.30 – 14.15 Panel dyskusyjny
14.15 Zakończenie
14.15 Prezentacja Laboratorium PPNT AEROPOLIS
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy