Reklama

Biznes

Czego Organizacje nie mówią Open Forum w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 14.11.2023
Inga Safader-Powroźnik. Fot. Tadeusz Poźniak
Inga Safader-Powroźnik. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Inga Safader-Powroźnik, pomysłodawczyni i organizatorka Open Forum, ogólnopolskiego wydarzenia skupiającego liderów biznesu, w ciągu ostatniego roku wspólnie z przedstawicieli dużego i małego biznesu, liderami organizacji, prezesami firm, dyrektorami HR, naukowcami oraz osobami  reprezentującymi różne osobowości, na nowo definiowała  biznes przyszłości. Zaczęło się od konferencji w Warszawie„Przyszłość Organizacji. Redefinicja”, w której wzięło udział setki osób, a potem w kolejnych miastach Polski: Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Lublinie, w gronie praktyków i ekspertów pogłębiała tematy rozpoczęte wiosną w Warszawie. 23 listopada w Hotelu Rzeszów w samym centrum Rzeszowa, zakończy się roczny tour Open Forum. Miejsce jest nieprzypadkowe – w Rzeszowie Inga Safader-Powroźnik rozpoczynała swoją przygodę z biznesem, z tym miastem czuje się od zawsze związana i właśnie Rzeszów jest dla niej idealny, by co roku kończyć tutaj biznesowe szkolenia. Tegoroczne spotkanie, które już za kilka dni, odbędzie się pod hasłem „O czym się nie mówi w Organizacjach”.

– Po marcowej, głównej konferencji Open Forum w Warszawie, zainteresowanie biznesem przyszłości i wyzwaniami, jakie go czekają, było tak duże, że zdecydowałam się na organizację dodatkowych, lokalnych Open Forum, które pozwoliłyby na wymianę biznesowych doświadczeń już w kameralnym, lokalnym gronie, co uczestnicy Open Forum bardzo sobie cenią – mówi Inga Safader-Powroźnik. – Konferencje zaplanowałam we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Lublinie i Rzeszowie. Każda ma nieco inny temat i jest dedykowana każdemu z tych miast. Wszystkie zgromadziły spore grono uczestników, a ostatnia, 23 listopada w Rzeszowie, będzie swoistym podsumowaniem naszych wszystkich doświadczeń z ostatniego roku.

Debata i dyskusje stolikowe na Open Forum

Niesztampowy jest charakter tych spotkań. Najważniejsza jest dyskusja i aktywne uczestnictwo wszystkich osób biorących udział w Open Forum.  Program wydarzenia składa się z debaty otwierającej, do której zaproszeni zostali eksperci i praktycy. Druga część wydarzenia zakłada dyskusje stolikowe. Uczestnicy Forum, po wysłuchaniu eksperckiego panelu mogą dyskutować na wybrane tematy w małych grupach przy stolikach. Część tematów stolikowych już jest umieszczona na stronie internetowej wydarzenia, pozostałe będzie można zgłaszać spontanicznie. Idea Forum zakłada, że podejmowane tematy powinny być ważne i angażujące dla uczestników. I co ważne,  w trakcie dyskusji można korzystać z bufetów kawowych, dołączać do dyskusji, które najbardziej nas interesują lub inicjować swoje tematy.

W trakcie rzeszowskiego spotkania zaplanowano następujące dyskusje stolikowe:

Temat 1 Pracownik w kryzysie psychicznym. Kiedy lęk miesza się z bezradnością;

Temat 2 Wypalenie Zawodowe Liderów – Widzimy czy nie?;

Temat 3 Czy wolność jest trudniejsza od niewoli? Dlaczego płaskie struktury nie sprawdzą się w każdej organizacji?!;

Temat 4 Wartości w organizacji. Realne przekonania czy brandingowy fałsz?

Temat 5: Wypalenie zawodowe w holistycznej perspektywie.

Ambasadorkami listopadowego Open Forum w Rzeszowie są: Justyna Kurek-Wdowiak, socjolożka z 17-letnim doświadczeniem w obszarze HR, HR Biznes Partnerka, HRM w biznesie korporacyjnym i MŚP. Zaangażowana w rozwój kompetencji i budowanie roli HR. Wspólnie z Patrycją Radwańską twórczyni HR Guide, programu rozwojowego dedykowanego osobom pracującym, lub rozpoczynającym pracę w HR, Coach Talentów Gallupa, Konsultantka Kariery. Druga ambasadorka, Patrycja Radwańska, to praktyczka HR z 19-letnim doświadczeniem zawodowym zdobywanym w agencjach rekrutacyjnych, doradczych oraz międzynarodowych korporacjach. Przeszła ścieżkę pionowego rozwoju zawodowego i zdobyła doświadczenie zarówno w ramach tzw. core HR, jak również Biznes Partneringu.  Obecnie niezależna konsultantka, która wspiera w ramach budowania, projektowania i wdrażania rozwiązań HR, organizacje będące na różnych etapach dojrzałości biznesowej. Współtwórczyni programu HR Guide.

Liderzy biznesu na Open Forum w Rzeszowie

W debacie otwierającej gośćmi będą: Małgorzata Czernecka, psycholożka biznesu; Tomasz Buczak, dyrektor ds. technologii w Polskich e-Płatnościach; Dagmara Kołodziejczyk, menedżerka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze HR; Marta Stefańczyk, CEO Cafardini.

– Open Forum to bardzo praktyczne korzyści dla osób na stanowiskach liderów – poszerzenie perspektywy patrzenia na dzisiejszy biznes i świat. Wiedzę wszyscy już mamy, ale nie mamy, z kim jej skonfrontować – dodaje Inga Safader-Powroźnik. – Na Open Forum jest przestrzeń do wypracowania czegoś unikatowego. Zoptymalizowania tego, co mamy w głowie. Rozmowy z ludźmi, którzy mają podobne problemy związane z: zatrudnieniem, zarządzaniem ludźmi, pracą zdalną, z wartościami, zdrowiem psychicznym, z rozwojem osobistym, przywództwem, ale którym też zależy na rozwoju ich samych i współpracowników. To platforma, która skłania ludzi do dialogu i dzielenia się wiedzą. Tutaj uczestnicy decydują, czy chcą być słuchaczami, kreatorami, czy prelegentami, bo na pewno są ekspertami.

Co istotne, po zakończeniu Open Forum jego uczestnicy otrzymają dostęp do publikacji zbierającej wnioski i eksperckie podsumowania wszystkich dyskusji, ze wszystkich odsłon Open Forum, jakie wydarzyły się w 2023 roku.

Open Forum Local w Rzeszowie „O czym się nie mówi w Organizacjach” odbędzie się 23 listopada 2023 roku w Hotelu Rzeszów przy ulicy Piłsudskiego w Rzeszowie.  Wydarzenie jest biletowane. Szczegółowe informacje o wydarzeniu, prelegentach, oraz zasadach uczestnictwa są na stronie internetowej https://openforum.com.pl/.

PARTNERZY WYDARZENIA

Partner Strategiczny: TMF Group

Partnerzy Główni: dotrelations, rocketjobs.pl, Fireflies, Kamiński Foundation, Fundacja Reaxum

Partnerzy Wspierający: Dolnośląska Izba Gospodarcza, Invest in POZnań, Aeropolis Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny, RARR Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Lubelski Klub Biznesu, Pracodawcy Lubelszczyzny “Lewiatan” 

Partnerzy Lokalni: Together, Grupa Komputronik, OPPA, SUEZ Izolacje Budowlane, The Talent Value, Medisept, Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy