Reklama

Biznes

Finansowanie zakupów – kogo powinno zainteresować?

Artykuł sponsorowany
Dodano: 11.07.2023
pexels-anna-shvets-4482896
pexels-anna-shvets-4482896
Share
Udostępnij

Kupowanie na raty cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Jest niezwykle wygodne i często całkowicie bezkosztowe. Okazuje się jednak, że najbardziej dogodne warunki finansowania proponowane są klientom indywidualnym. Przedsiębiorcy niestety w wielu punktach sprzedaży traktowani są odmiennie. Na szczęście z pomocą przychodzi im usługa finansowania zakupów. Na czym polega? Dlaczego warto rozważyć skorzystanie z takiej formy finansowania?

Zakupy na raty a przedsiębiorcy

W wielu sklepach możliwe jest dziś finansowanie zakupów za pomocą rat. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie – pozwala bowiem sfinalizować zakup nawet w sytuacji tymczasowego braku gotówki. Duża popularność takiej formy finansowania wynika również z faktu, że w wielu sklepach raty są całkowicie darmowe. Płatność rozkładana jest wówczas na kilka czy kilkanaście miesięcy bez żadnych dodatkowych opłat. Raty 0% wbrew pozorom nie są niczym rzadkim, jednak okazuje się, że nie każdy może z nich skorzystać – w wielu sklepach odmiennie traktowani są, chociażby, przedsiębiorcy.

Wprawdzie przedsiębiorcy mogą korzystać z zakupów ratalnych i często to robią, jednak muszą się liczyć z tym, że oferowane im warunki mogą być zupełnie odmienne od tych proponowanych klientom indywidualnym. W wielu sklepach taka forma finansowania jest dla nich niedostępna. O ile klienci indywidualni mogą bardzo często korzystać z rat bez dodatkowych kosztów, dostępność rat 0% dla przedsiębiorców jest bardzo mocno ograniczona. Jeśli nie chcą ponosić dodatkowych kosztów, zmuszeni są do szukania punktu sprzedaży, który oferuje interesujący ich produkt i ma atrakcyjną ofertę ratalną. Niestety nie zawsze jest to możliwe. I właśnie w takich sytuacjach doskonale sprawdza się usługa finansowania zakupów.

Na czym polega finansowanie zakupów?

Jeśli przedsiębiorca planuje zrealizować jakikolwiek zakup, jednak nie chce lub nie może w danym momencie zaangażować niezbędnych środków, może sięgnąć po kredyt, leasing lub szybsze i wygodniejsze rozwiązanie – tj. finansowanie zakupów. Jest to usługa oferowana przez NFG (https://nfg.pl/raty-dla-biznesu/finansowanie-zakupow), która w zaledwie kilka minut, i to całkowicie online, pozwala zorganizować środki niezbędne do zrealizowania zakupu.

Jak działa to w praktyce? Przedsiębiorca dokonuje zakupu towaru czy usługi u dowolnie wybranego dostawcy. Otrzymaną fakturę czy płatne przelewem zamówienie rozkłada następnie w systemie na dowolną liczbę rat (od 1 do 36) i akceptuje otrzymane warunki finansowania. Ich przyjęcie jest jednoznaczne z przekazaniem przez NFG środków sprzedawcy. W tym momencie przedsiębiorca staje się też właścicielem zakupionego produktu lub może rozpocząć korzystanie z zakupionej usługi, którą następnie spłaca w ustalonych ratach.

Zaletą rozwiązania jest niewątpliwie możliwość sprawnego sfinansowania dowolnego zakupu – i to niezależnie od tego, czy sklep oferuje raty dla przedsiębiorców i na jakich warunkach.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy