Reklama

Biznes

Kongres TSLA EXPO 2019 Motoryzacja i transport – debaty z ekspertami

Alina Bosak
Dodano: 18.09.2019
47130_debata
Share
Udostępnij
Biznesmeni i decydenci, znakomici fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, transportowej i logistycznej wystąpią z prezentacjami i będą uczestniczyć w debatach podczas Kongresu TSLA EXPO Rzeszów 2019 w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Największa  na Podkarpaciu impreza dedykowana branżom automotive i TSL odbędzie się już 10 października. Wstęp – po uprzedniej rejestracji na stronie TSLA EXPO
 
23 prelegentów i rozmówców oraz 7 debat połączonych z wykładami i prezentacjami zawiera program Kongresu TSLA EXPO Rzeszów 2019. Największe na Podkarpaciu wydarzenie dedykowane branżom automotive, transport, logistyka i produkcja przemysłowa rozpocznie się w czwartek, 10 października. Przedstawiciele rządu, samorządowcy, biznesmeni i eksperci będą dyskutować o problemach i perspektywach dla branż, które należą do najsilniejszych gałęzi gospodarki regionu. 
 
Już po raz kolejny specjalnie na Kongres przyjeżdża Manfred Kainz, wielki orędownik współpracy gospodarczej Polski z Austrią , za co został mianowany konsulem honorowy RP w Styrii. Jest jednocześnie dyrektorem generalnym TCM International, założyciele i udziałowcem klastra ACstyria Autocluster GmbH. Swoje działania koncentruje na finansach, nowych technologiach i rozwoju gospodarczym. Został zaproszony do debaty na temat perspektyw rozwoju inteligentnych specjalizacji Podkarpacia, do których natęży motoryzacja i transport. Otworzy ona kongres i udział w niej wezmą także decydenci, mający wpływ o kreowanie polityki gospodarczej. Nie zabraknie wśród nich Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego, który w 2015 roku został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę, a przeszłości był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. 
 
Do dyskusji zasiądzie także Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, od 2015 roku poseł na Sejm RP, a obecnie członek sejmowej komisji infrastruktury oraz komisji obrony narodowej. Były dyrektor biura europosła Tomasza Poręby i senator Janiny Sagatowskiej. 
 
Wraz z nimi debatować będzie Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland oraz współzałożyciel i prezes klastra Wschodni Sojusz Motoryzacyjny, który z branżą automotive związany jest już od ponad 20 lat. Również od około 20 lat skutecznie kieruje i zarządza firmą DKV Euro Service Polska dyrektor generalny tej spółki – Michał Bałakier, człowiek, posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie handlu międzynarodowego, finansów oraz zarządzania spółkami branży transportowej i logistycznej. 
 
Wielu fachowców ze świata biznesu

Podczas Kongresu TSAL EXPO 2019 będzie można spotkać wielu doświadczonych menedżerów i ekspertów, którzy są współautorami sukcesów branży motoryzacyjnej w Polsce. Do takich osób z pewnością należy Luk Palmen, menedżer ds. innowacji i kooperacji Klastra Silesia Automotive&Advanced Manufacturing, a zarazem prezes zarządu w firmie doradczej i coachingowej InnoCo, ekspert ds. strategii rozwoju i zarządzania innowacjami. Od wielu lat współpracuje z inwestorami na etapie tworzenia spółek technologicznych, a także przy finansowaniu rozwoju firm. Na Kongres przygotowuje prezentację i poprowadzi dyskusję na temat „Modelu współpracy polskich i europejskich klastrów motoryzacyjnych na rzecz modernizacji przemysłowej”.
 
Gościem panelu będą także:
 
Adam Sikorski, prezes stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna oraz współtwórca Grupy Kapitałowej UNIMOT, będącej jedną z największych prywatnych spółek na rynku energetycznym w Polsce., a od 2012 roku przewodniczący rady nadzorczej i główny udziałowiec PZL Sędziszów S.A. – wiodącego, krajowego producenta filtrów do motoryzacji. 
 
Mariusz Słowik, wiceprezes AUTOPART, od 9 lat zarządzający procesami produkcyjnymi oraz logistycznymi. Obecnie w ramach studiów doktoranckich w dziedzinie zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie prowadzi badania w firmach zrzeszonych w klastrze Wschodni Sojusz Motoryzacyjny.
 
Maciej Ślęzak, dyrektor Biura Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego, który koordynuje firmy motoryzacyjne na Podkarpaciu oraz powiązane z nimi przedsiębiorstwa kooperujące. 
 
Bartłomiej Strojek, starszy specjalista ds. sprzedaży rozwiązań Samsung w Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. Zajmuje się sprzedażą w sieciach handlowych. W przeszłości m.in. właściciel salonu sprzedaży Play oraz kierownik punktu sprzedaży Plusa. Absolwent Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach. 
 
Eksperci o pojazdach autonomicznych
 
Panel na temat pojazdów autonomicznych i nowej erze mobilności poprowadzi  Paweł Wideł, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Motoryzacyjnego i Artykułów Przemysłowych, a zarazem dyrektor ds. kontaktów z rządem w Opel Poland odpowiedzialny za Polskę, Czechy i Słowację. Swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem będą się z nim dzielić:
 
Adam Krępa, prezes zarządu w firmie Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o., dostarczającej innowacyjne technologie, które umożliwiają zmniejszenie zużycia paliwa, redukcję emisji spalin i przedłużenie trwałości silników. Wiceprezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego. 
 
Krzysztof Zaręba, naczelnik Wydziału Polityki Przemysłowej Departament Innowacji w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, kierujący sprawami związanymi z kreowaniem polityki przemysłowej oraz rozwojem branż przemysłowych. 
 
Rafał Staciwa, dyrektor odpowiedzialny w FCA Purchasing Poland za zakupy bezpośrednie, pośrednie oraz SQ. To człowiek, który z FCA i przemysłem automotive związany jest od początku kariery. Pracował m.in. przy uruchomieniu kultowego Fiata 500 w zakładzie w Tychach. Był również odpowiedzialny za dział SQ w Serbii, biorąc udział w uruchomieniu nowej fabryki FCA oraz Fiata 500L. W 2014 roku zaczął pracę w FCA Purchasing Italy jako Exterior Trims and Vison Global System Manager. 
 
Gościem tego panelu jest także ekspert od robotów i automatyki – Jakub Bańcer, specjalista ds. nowych projektów w firmie FANUC Polska. Odpowiada za projekty dotyczące branży metalowej, takie jak: obsługa maszyn, frezowanie i szeroko pojęte operacje handlingowe. 
 
O kadrach z uczelniami i szkołami

Ważną częścią panelu automotive będzie rozmowa o systemie kształcenia na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Poprowadzi go prezes Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania. Do debaty zaprosił profesora Jarosława Sępa, dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, specjalistę budowy i eksploatacji maszyn oraz inżynierii produkcji, a także Jarosława Augustynowicza, wicedyrektora Zespołu Szkół w Gorzycach, który od 8 lat odpowiedzialny jest za Centrum Kształcenia Praktycznego w Gorzycach i współpracował z Łóudzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Instytutem Badań Edukacyjnych w Warszawie przy opisie kwalifikacji: „Obsługa maszyn sterowanych numerycznie do obróbki ubytkowej” oraz „Programowanie maszyn sterowanych numerycznie do obróbki ubytkowej”. 
 
Wraz z prezesem Janią, profesorem Sępem i dyrektorem Augustynowiczem swoimi spostrzeżeniami dzielić się będą: Henryk Michalik, przewodniczący Sektorowej Rady Kompetencji Przemysłu Motoryzacyjnego (założyciel, współwłaściciel i dyrektor operacyjny rodzinnej firmy Michael, działającej od 38 lat w branży motoryzacyjnej i metalowej, wiceprezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. członek Rady Programowej Klastra „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing”) oraz Edyta Kaleta, koordynator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ds. kształcenia zawodowego (od 28 lat związana ze szkolnictwem zawodowym, początkowo jako nauczyciel przedmiotów branży ekonomicznej, w latach 2006-2015 jako dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu).
 
Panele z możliwością zdobycia certyfikatu

Minister Rafał Weber oraz dyrektor Michał Bałakier to także ważni dyskutanci panelu poświęconego transportowi i logistyce. Zajmą się w nim tematem „Via carpatia a przyszłość branży TSL i regionu podkarpackiego”. Poprowadzi go Jerzy Jezuit, kierownik sprzedaży DKV EURO SERVICE Polska – człowiek z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z systemami informatycznymi, z DKV związany od 14 lat i specjalizujący się obecnie w adaptacji rozwiązań oferowanych DKV Mobility Services Group dla przedsiębiorstw transportowych i logistycznych. Jego gośćmi podczas debaty na TSLA EXPO będą również: Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” oraz Jacek Bury, prezes firmy Bury Sp. z o.o., która od 28 lat specjalizuje się w imporcie, eksporcie i dystrybucji świeżych owoców i warzyw, świadczy usługi transportowe, posiadając własną flotę – ponad 120 zestawów chłodniczych. To przedsiębiorca zaangażowany w działalność edukacyjną Sfera Lublin, założyciel Fundacji PRE, realizującej misję aktywizacji rozwoju przedsiębiorczości poprzez edukację. 
 
Podczas kongresu odbędzie się nieodpłatne certyfikowane szkolenie dla osób zarządzających firmą transportową. Certyfikat będzie można zdobyć podczas paneli prowadzonych przez Pawła Miąsika, właściciela Agencji Bezpieczeństwa Transportu i eksperta branżowego w ośrodku Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który od wielu lat prowadzi szkolenia dla  inspektorów transportu drogowego oraz kandydatów na inspektorów z zakresu m.in. przepisów transportu drogowego i zabezpieczeń ładunków, jest też wykładowcą w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
 
Na Kongresie pojawi się również słynna „Trucking Girl”, której relacje z podróży śledzi kilka milionów osób na  kanale Youtube. Iwona Blecharczyk, bo o niej mowa, jest ambsadorką firmy ORLEN OIL i od 8 lat specjalizuje się w trudnym transporcie wielkogabarytowym, przemierzając Europę i lodowy szlak w Kanadzie. 
 
Rejestracja trwa!

Eksperci, którzy przyjeżdżają na Kongres, to praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Aby skorzystać z ich wiedzy wystarczy zarejestrować się na Kongresie poprzez stronę internetową i 10 października przyjechać do G2A Arena. Panele rozpoczynają się o godz. 11.00 i trwają do 17.15. Wstęp na nie jest bezpłatny. 11 i 12 października w G2A Arena rozpoczną się natomiast targi z prezentacją oferty dla tysięcy zwiedzających.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy