Reklama

Biznes

Polskie ePłatności już rentowne, rzeszowska spółka podbija rynek akceptacji kart płatniczych

Artykuł Partnera
Dodano: 23.04.2013
3671_Janusz_Bober_prezes_zarzadu
Share
Udostępnij
Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności już po trzech latach od rozpoczęcia działalności osiągnęło próg rentowności. Rzeszowska spółka, w której po połowie udziałów mają giełdowy OPTeam oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, prognozuje dynamiczny wzrost zysku operacyjnego, który według planu finansowego w tym roku ma wynieść 0,3 mln zł, w roku 2014 blisko 4,5 mln zł zaś w 2016 roku przekroczy 14 mln zł.
 
Zgodnie z prognozami, w latach 2013-2016 przychody spółki mają wzrosnąć z 224 mln zł zaplanowanych na ten rok do 340 mln zł w 2016 roku. Do tego czasu PeP zamierzają zwiększyć liczbę posiadanych terminali płatniczych POS w kanale tradycyjnym z obecnych 20 tys. do 37 tys. urządzeń, co da rzeszowskiej spółce trzecie miejsce na polskim rynku agentów rozliczeniowych. Obecnie blisko 30 proc. nowo instalowanych terminali płatniczych na polskim rynku należy właśnie do Polskich ePłatności. Miesięcznie PeP rozlicza transakcje o wartości 370 mln zł. 

– Na uwagę zasługuje fakt, że Polskie ePłatności osiągnęły rentowność znacznie szybciej niż ich główni konkurenci i wciąż rosną w tempie wyższym niż rynek. To pokazuje ogromny potencjał tej spółki, który zawdzięcza m.in. własnemu zespołowi deweloperów i programistów, skutecznemu zespołowi sprzedażowemu oraz innowacyjnemu podejściu do rynku – podkreśla Wacław Szary, wiceprezes OPTeam S.A. Dodaje, że OPTeam planuje nadal wspierać rozwój PeP m.in. poprzez pozyskanie finansowania z rynku na ich dalszy rozwój działalność oraz wspólne projekty obydwu spółek. – Polskie ePłatności już udowodniły, że warto w nie inwestować. Podjęliśmy zdecydowanie słuszną decyzję przeznaczając na ich rozwój część pieniędzy uzyskanych z emisji akcji serii D OPTeamu – dodaje Wacław Szary. 

– Stawiamy na ciągły rozwój i udoskonalanie oferty, dzięki czemu jesteśmy liderem innowacyjności. Jako pierwszy acquirer na rynku umożliwiliśmy np. zapłatę za rachunki kartą płatniczą i wprowadziliśmy na rynek zaawansowane programy rabatowe realizowane bezpośrednio z poziomu terminala płatniczego – mówi Janusz Bober, prezes Polskich ePłatności i równocześnie przewodniczący rady nadzorczej OPTeamu. PeP i OPTeam planują poszerzenie współpracy, w ramach której zaoferują wspólnie nowe rozwiązanie: opracowywany przez OPTeam system przelewów internetowych pay-by-link wsparty  przez PeP obsługą płatności kartowych z wykorzystaniem 3-D secure. – Rynek e-commerce będzie nadal intensywnie się rozwijał. Szczególnie duże szanse widzimy w wejściu w rynek płatności online czy to z użyciem karty czy telefonu komórkowego. Obecnie aż 80 proc. płatności online stanowią przelewy – mówi Janusz Bober. PeP zamierza też rozwijać usługi m-commerce, czyli płatności za towary i usługi z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Zajęcie istotnej pozycji w rodzącym się krajowym rynku płatności mobilnych to jedno z priorytetowych zadań spółki. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy