Reklama

Biznes

Budżet obywatelski 2019. Pieniądze dla “Kundelka”, strażaków i osiedla Bzianka

Biznesistyl.pl
Dodano: 20.06.2018
39867_rzeszow
Share
Udostępnij

Znane są już wyniki Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Z 74 propozycji zgłoszonych w trzech kategoriach, dofinansowanie otrzyma 36 zadań: pięć miejskich, 18 osiedlowych i 13 kulturalno-oświatowych. W tym roku głosowało 10 proc. rzeszowian. Najaktywniejsi okazali się mieszkańcy osiedla Bzianka, które otrzyma dodatkowe 150 tys. zł za zaangażowanie w RBO. Na szóstą edycję RBO miasto przeznaczyło 7,5 mln zł.

4 miliony zł będą kosztować zadania z kategorii I, czyli zadania miejskie. Najwięcej głosów otrzymał projekt „II Etap modernizacji i rozbudowy obiektu sportowego położonego przy ul. Stanisława Gliwy na Osiedlu Słocina w Rzeszowie” o wartości 1 mln zł. Na drugim miejscu  znalazł się projekt „Bezpieczeństwo mieszkańców i miasta – zakup samochodu Ratowniczo-Gaśniczego, sprzętu i umundurowania do ratowania życia oraz mienia mieszkańców Rzeszowa – OSP Wilkowyja”, także o wartości 1 mln zł. Z tej kategorii będą realizowane także modernizacja schroniska „Kundelek”, remont ulicy Różanej i zakup pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na kategorię II, czyli zadań osiedlowych przeznaczono 2,9 mln zł. Będzie realizowanych tu 18 projektów, m.in.:

zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostki z os. Budziwój 180 tys. zł

remont ul. Kosynierów 180 tys. zł

budowa miejsc parkingowych dla mieszkańców osiedla Pobitno i rodziców dzieci przedszkolnych – 180 tys.

budowa wiaty rowerowej na ulicy W. Świadka 145 tys. zł

zakup defibratora AED dla OSP Słocina 180 tys. zł

rekreacja na osiedlu Drabinianka 50 tys. zł

remont kapliczki przy ul. Staroniwskiej – 150 tys. zł

budowa placu zabaw na osiedlu Pułaskiego 180 tys. zł

wykonanie monitoringu w Bziance 160 tys. zł

W trzeciej kategorii (zadania kulturalno-oświatowo-sportowe) do rozdysponowania było 600 tys. zł. Z tej puli wsparcie otrzymają następujące projekty: zajęcia z piłki nożnej dla dzieci, pakiet dla emerytów i rencistów zrzeszonych w klubie senior działającym na osiedlu 1000-lecia, koncert Jednego Serca Jednego Ducha”, piknik rodzinny na osiedlu Drabinianka, organizacja Dnia Dziecka, zajęcia sportowe dla dzieci z rzeszowskich osiedli, zajęcia kulturalne w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, festiwal piosenki dla dzieci, a także projekt dotyczący dziedzictwa narodów realizowany przez I LO w Rzeszowie.

Mieszkańcy Rzeszowa głosowali na 74 projektów w trzech kategoriach. Oddano na 19712 głosów, z czego 10975 przez Internet, 1790 głosów było nieważnych. W głosowaniu udział wzięło 10 proc. mieszkańców Rzeszowa.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy